Erdoğan, Beşir Atalay'a saydırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini ziyarete gelen eski yol arkadaşı Beşir Atalay'la ilgili, "Partiden zaten istifa etmiş, sonra benden randevu istiyor. 70 yaşında bir adam. Bu saatten sonra ne demeye geliyorsun?" ifadelerini kullandı

Erdoğan, Beşir Atalay'a saydırdı

CİDDİGAZETE

Son dönemlerde yeni parti kuracağı konuşulan isimlerle ilgili sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında kendisini ziyarete gelen eski yol arkadaşı ve "Çözüm Süreci"nin sözcüsü Beşir Atalay'la ilgili ilginç sözler sarf etti.

"BU SAATTEN SONRA NE DEMEYE GELİYORSUN?"

Abdullah Gül ve Ali Babacan'la birlikte hareket eden Beşir Atalay'ın kendisinden randevu istediğini vurgulayan Erdoğan, "Partiden zaten istifa etmiş, sonra benden randevu istiyor. 70 yaşında bir adam. Bu saatten sonra ne demeye geliyorsun? Görüştüm tabii ama tuhaf buldum yani" ifadelerini kullandı.

"KENDİ İŞİMİZE BAKALIM"

Konuşmasının devamında, "Aslında onların değil bizim ne yaptığımız önemli" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Başkalarının ne yaptığını boş verin, onları büyütmeyin. Yapacak işimiz var. İşimize yoğunlaşalım. Başkalarının ne yaptığının kıymeti kalmaz. Kendi işimize bakalım."

"ÇÖZÜM SÜRECİ"NİN SÖZCÜSÜ

"İhanet süreci" olarak da değerlendirilen "Çözüm Süreci" döneminde AKP'nin sözcülüğünü yapan Beşir Atalay, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı "Kürtlerin lideri" ilan etmişti. Dönemin AKP'li bakanı Beşir Atalay ayrıca, "Abdullah Öcalan'ın düşünceleri, bizim de düşüncelerimiz" demişti. Atalay ayrıca İran rejimiyle yakın ilişki içinde.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 14:28
YORUM EKLE