Erdoğan ve İmamoğlu buzları eritti!

Cenazede bir araya gelen ikili birlikte saf tuttu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, aracına kadar eşlik ettiği Erdoğan'la ayaküstü konuştu

Erdoğan ve İmamoğlu buzları eritti!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma Namazı'nı kılmak ve İTO eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu'nun cenazesine katılmak için Altunizade'deki İlahiyat Fakültesi Camii’ne geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Şahinoğlu’nun cenaze töreni için aynı camiye geldi. Erdoğan, İmamoğlu’ndan dakikalar sonra camiye giriş yaptı. Cumhurbaşkanı’na damadı Berat Albayrak ile AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da eşlik etti.

Erdoğan ve İmamoğlu, Cuma Namazı'nın ardından cenaze namazı için birlikte saf tuttu. Törenin ardından İmamoğlu, Cumhurbaşkanı’na aracına kadar eşlik etti. Tokalaştıkları gözlenen ikili, bir süre ayaküstü sohbet etti.

“KANDİLİNİ KUTLADIM”

Cami çıkışının ardından İmamoğlu basın mensuplarının karşısına geçerek soruları yanıtladı. Bir basın mensubunun “Dün havaalanında da Erdoğan'ı karşılamaya gittiniz. Mazbatayı aldıktan sonra ilk protokoldeki görevinizdi. Dün nasıl geçti? Aranızda diyalog geçti mi? Biraz önce de cenazede birlikteydiniz.” demesi üzerine İmamoğlu, “Karşılaşmamız gerekiyor çünkü bu millete hizmet eden iki makama sahibiz. Kendisi Cumhurbaşkanımız ben de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bunlar gayet doğal. Nezaketin, buluşmanın normalleşmesi gerek. Ben bunu temsil etmeye çalışacağım. Daha önce de söyledim. Fırsat bulursam merhabalaşırım, kucaklaşırım. Fırsat bulursam bu ülke adına bu şehir adına sohbet ederim. Benim için onurdur. Bugün de kandillini kutladım.” diye cevap verdi. “Hayırlı olsun dedi mi size” diye sorulması üzerine de İmamoğlu, sadece kutladığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER