Erdoğan’dan Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek'in adaylığı ile ilgili “Melih Bey benim yol ve dava arkadaşım. Bunun böyle devam edeceğini zannediyorum” dedi

Erdoğan’dan Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek'in MHP'den aday olacağı iddialarıyla ilgili soruya, "Melih Bey benim 1994’ten beri yol ve dava arkadaşım. Bundan sonra da beraber gideceğimizi zannediyorum" diye cevap verdi. Ankara kulisleri geçtiğimiz hafta Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek’e yerel seçimlerde MHP’den aday olması için teklif götürüleceği haberi ile çalkalanmıştı. Haber, MHP kaynakları tarafından da doğrulandı.

Dün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayın Gökçek’e herhangi bir önerimiz olmamıştır. 'Aday olmak istiyorum' derse MHP’ye şeref kazandırır” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin sözlerinin ardından Gökçek, “Sayın Bahçeli, Türkiye’nin başı sıkıştığı her anda, ülkenin düze çıkışında anahtar rolü oynamış bir vatanseverdir. Sayın Bahçeli, sözleriyle beni inanılmaz şekilde onore etmiştir. Sözleri bana şeref vermiştir, teşekkür ediyorum” şeklinde tweet atmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER