Erdoğan’dan yeni 'Merkez' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Murat Çetinkaya'nın görevden alma kararı ile ilgili Hak-İş'in 14. Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Merkez Bankası'nda yaptığımız görev değişikliği nedeniyle birilerinin yaklaşım tarzını kabul etmemiz mümkün değil" dedi

Erdoğan’dan yeni 'Merkez' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında ifadeleri kullandı:

Merkez Bankası Başkanlığı'nda yaptığımız görev değişikliğinin özellikle birilerinin yaklaşım tarzını kabul etmemiz doğru değil. Davul birinde tokmak başkasında. Bedelini kim ödeyecek siyaset ödeyecek. Mutluluğunu kim yaşayacak bankadaki yaşayacak. Yok böyle bir şey! Verilen her türlü karara uyacaksın. Yeni yönetim sisteminde başkan bu konulara müdahale yetkisini almıştır. Böylelikle faiz denilen bu her türlü kötülüğün anası olan bu konuda verilen talimatlara uymayan arkadaşımızın değişmesi konusunda böyle bir adım attık.

FAİZCİLER BUNDAN RAHATSIZ OLABİLİR

Şimdi kim savunuyor bunları hep faizciler. Faiz politikamızın nasıl şekillendiğini en kısa sürede göreceksiniz. Tek hanelere düşürmek zorundayız ve bunu başaracağız. Faizciler bundan rahatsız olabilir. İstedikleri, kadar rahatsız olsunlar kararlıyız bu işi bitireceğiz.”

Kaynak: Foreks

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 15:07
YORUM EKLE