Eski vekil Uzunhasan hayatını kaybetti

Demokratik Sol Parti Muğla eski milletvekili Fikret Uzunhasan, 75 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi altında olan Uzunhasan'ın vefatını ailesi duyurdu

Eski vekil Uzunhasan hayatını kaybetti

CiddiGazete- Demokratik Sol Parti Muğla eski milletvekili Fikret Uzunhasan, 75 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi altında olan Uzunhasan'ın vefatını ailesi duyurdu.

TBMM'de 20'nci ve 21'inci dönem Muğla milletvekilliği yapan Fikret Uzunhasan 75 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi altında olan Uzunhasan’ın vefatını ailesi, sosyal medya üzerinden duyurdu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Uzunhasan'ın vefatı üzerine, "Muğla'mıza iki dönem milletvekili olarak büyük hizmetler veren son olarak Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi'mizde birlikte çalıştığımız çok değerli Fikret Uzunhasan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

FİKRET UZUNHASAN KİMDİR?

Fikret Uzunhasan, 1945 yılında Sürmene'de doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. İnşaat Yüksek Mühendisi, Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri 8. Bölge Müdürlüğü Statik Büro Mühendisliği yanında Serbest Mühendislik ve İnşaat Müteahhitliği yaptı.

20 ve 21. dönem DSP Muğla Milletvekili seçildi. Son olarak CHP Ula Belediye Meclis üyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

YORUM EKLE