Fesli de 'Tamam' dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en hararetli savunucularından Kadir Mısıroğlu, tedavi gördüğü Çapa olarak bilinen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ni anlatırken, sağlık alanında çizdiği kötü tabloyu ilginç ifadelerle dile getirdi

Fesli de 'Tamam' dedi!

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günlerde katıldığı bir canlı yayında, “Biz gelmeden önce MR mı vardı, tomografi mi vardı? Eskiden hastalar köpeklerin çektiği ambulans ile götürülürdü” demişti.

Ak Parti iktidarının 16 yılda Türk hastanelerinde büyük reformlar gerçekleştirdiğini sık sık dile getiren Erdoğan, Ak Parti iktidarı öncesinde Türkiye’de “birkaç kırık dökük ambulansın” olduğunu şimdilerde paletli ambulanslarla iş yapıldığını dile getirmişti.

Kasım 2017 tarihinde hastanede tedavi altına alınan "Erdoğan’ın akıl hocası" diye bilinen Kadir Mısıroğlu, 5 ay boyunca çeşitli hastanelerde tedavi gördü. Peki Kadir Mısıroğlu şimdilerde paletli ambulanslarla iş yapılan hastaneler hakkında neler söyledi?

HASTANE DEĞİL REZALETHANE

Mısıroğlu 13 Mayıs 2018 tarihli yayınında 5 ay boyunca hastanelerdeki maceralarını anlattı, Erdoğan’ın överek anlattığı hastaneler için “hastane değil rezalethane” tabirini kullandı.

Doktorlardan da sıkça şikayet eden Mısıroğlu “hangi doktora bir şey söylediysem duvara söylemiş gibiydim” diyerek doktorların da ilgisiz olduğuna değindi.

"BİZİM TALEBELİĞİMİZDE ÇAPA'NIN ŞÖHRETİ VARDI"

Mısıroğlu Çapa Devlet Hastanesi’nde yaşadıklarını anlatırken öğrencisi Erdoğan’ın tabiriyle MR ve tomografinin olmadığı zamanlardaki hastanelerin çok daha iyi olduğu imasında bulunarak, “Bizim talebeliğimizde Çapa Hastenesi’nin bir şöhreti vardı, en güçlü doktorlar oradaydı” dedi. Hastanelerin vahim bir halde olduğunu anlatan Mısıroğlu, “koca hastane bir ilave sandalye dahi veremiyor” dedi.

Hastanedeki imkanlardan şikayet eden Mısıroğlu, imkanların çok kısıtlı olduğunu hasta tedavisinde kullanılan aletlerin de işlevsiz olduğunu söylerken doktorların da canına kast ettiğini iddia etti.

"ALLAH KİMSEYİ ÇAPA'YA DÜŞÜRMESİN"

Çapa Hastane’sindeki hastaların perişan durumda olduklarını anlatan Mısıroğlu, “ayakta yer yoktu, yanımdaki insanlar yerde uyuyorlardı” dedi. Hastanede hijyen dahi olmadığını da söyleyen Mısıroğlu hastane odalarında farelerin olduğunu dile getirdi. Tedavi aletlerinin eksikliğinden de “hastanede oksijen tüpü bile yok” diye bahsetti.

HASTANELERE "SOYGUNCU" DEDİ

Mısıroğlu hastanelerin ne denli pahalı olduğuna da değinirken vatandaşın tedavi ücretini ödemesinin imkansız olacağını hastanelerin vatandaşı soyduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Bir doktora giden adamın cebinde 300, 500 lira olur bize 6700 lira hesap çıkardı. Siz bu hastanelerin soygununu anladınız mı şimdi.”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 03:34
YORUM EKLE