Gökçek: Beni getiren de o alan da o

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görev süresi bitmeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettirdiği Melih Gökçek, "Beni getiren de o alan da o" dedi

Gökçek: Beni getiren de o alan da o

CiddiGazete- Haber Global'de Buket Aydın'ın Koltuk programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Melih Gökçek, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kırgın mısınız?” sorusuna "Katiyen hayır. Alınmaktan dolayı kırıldım ama Tayyip Bey'e karşı değil bu. Beni getiren de alan da o. Gayet doğal" cevabını verdi.

Gökçek, Aydın'ın "Ego yapmıyorsunuz. 'Beni halk seçti' demiyorsunuz. Sonuçta sizi orada Ankaralıların oyuyla..." sözlerine de "Bizim kültürümüzde lider olarak kabul ettiğin insana bağlılık vardır. Dinden çıkmadığı sürece sözlerine uyma vardır. Ben Erdoğan'a inanıyorum" diye konuştu.

Buket Aydın'ın "görevden alınması" ile ilgili sorduğu soruya cevap veren Gökçek, şunları söyledi:

BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNU ÖZLEDİNİZ Mİ?

Ankara benim için tutku. Ankara benim her şeyim. Yaptığım işten büyük keyif alıyorum. Hayatta satın alınamayacak tek şey tecrübedir. Belediye başkanı ilk 5 yıl içinde belediyeciliği öğrenmeye çalışır.

Ben bunu aşmışım. Belediyecilik ben de bir aşk. Ben seçimleri kaybetmedim. Ben seçimlere girmedim. Bana Cumhurbaşkanı talep etti. Ben de talebe uydum.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKMAK ZORUNDA KALMAK SİZİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI MI?

Hayal değil, gönlüm kırıldı. Bugüne kadar bu konuyla ilgili hiç konuşmadım. Gün gelir anlatırsam millet bana hak verecek.

Ben bu konuda Tayyip beyi suçlamıyorum. Görevden alındığıma kırıldım ama bu kırılmak Tayyip beyle ilgili değil.

Parti içinde herkes her şeyi biliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 19:13
YORUM EKLE