İGDAŞ'a 'Varlık Fonu'ndan müdür!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketi İGDAŞ'a genel müdür olarak, Doğalgaz İthalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Akfel Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda "Varlık Fonu"nda görev yapan Bülent Özmen atandı

İGDAŞ'a 'Varlık Fonu'ndan müdür!

CİDDİGAZETE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden İGDAŞ’ın yeni Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen oldu.

Mithat Bülent Özmen, 1988-1992 yılları arasında Mülkiye’de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudu. AB Jean Monnet Bursiyeri olarak özel sektörü temsilen gittiği University of Kent, Brussels School of International Studies’den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi alan Özmen, doktorasını Okan Üniversitesi’nde bankacılık ve finans üzerine yaptı.

1992 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlayan Mithat Bülent Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’na katıldı. Özmen, müteakip süreçte hem banka ve finans kuruluşlarında, hem de reel sektörde yönetici olarak çalıştı. En son Türkiye Varlık Fonu’nda görev alan Bülent Özmen, halihazırda Akfel Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerinin yanısıra, Doğalgaz İthalatçıları Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da yürütmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 04:21
YORUM EKLE