İkramiye zammına Nebati engelledi

CHP Grup Başkanvekili Özel: “Emeklilerin bayram ikramiyesine iyileştirme yapmayacaklar. Maliye Bakanı karşı çıkıyormuş. Enflasyonla mücadeleyi zora sokarmış”

İkramiye zammına Nebati engelledi

CiddiGazete- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Özel, emeklilerin bayram ikramiyelerine ilişkin, “Emeklilerin bayram ikramiyesine iyileştirme yapmayacaklar. Bakanlar karşı çıkıyormuş. Maliye Bakanı (Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati) karşı çıkıyormuş. Emeklinin bin 100 TLlik bayram ikramiyesini enflasyon oranında dahi artırmayı çok görüyormuş, dengeyi bozarmış, enflasyonla mücadeleyi zora sokarmış. Emeklileri yok sayan bu anlayışa isyan ediyoruz. Emeklileri yok sayamazsınız, bu ülkenin sırtına yük sayamazsınız. Bu ülkenin sırtındaki yük 5’li çetedir” ifadelerini kullandı.

Emeklilere, 2018'de Ramazan ve Kurban Bayramlarında yılda iki bayram için 2 bin lira bayram ikramiyesi verilmeye başlanmış, 2021'de bu tutar 2 bin 200 liraya yükseltilmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 00:38
YORUM EKLE