İlk tweeti 'Karagümrük' oldu

1 Temmuz'dan itibaren tweetlemeyen Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, sosyal medya yasasının çıkmasının ardından Twitter'a geri döndü. Bahçeli, ilk tweetinde Süper Lig'e çıkan Karagümrük'ü kutladı

İlk tweeti 'Karagümrük' oldu

CiddiGazete- Sosyal medya düzenlemesi ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edilene kadar paylaşım yapmayacağını duyuran Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, yaklaşık 1 ay sonra ilk mesajını takipçileriyle paylaştı.

Bahçeli “Zafer ayında zaferle Süper Lige yükselen Fatih Karagümrük Spor'a başarılar diliyorum. Başta kulüp başkanı Süleyman Hurma olmak üzere, teknik heyeti, futbolcuları ve yiğit Karagümrük taraftarlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Bahçeli, makam odasında Karagümrük formasıyla da poz verdi.

KARAGÜMRÜK'E SEVDALIYIMDIR

Erdoğan'ın Kasımpaşa aşkına Karagümrük'le cevap veren Devlet Bahçeli, 2015 yılında ilginç bir fotoğraf paylaşımı yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aydın Doğan arasında gerçekleşen memleket vurgulu tartışmaların ardından MHP'nin resmi internet hesabından paylaşılan Devlet Bahçeli fotoğrafıyla birlikte "Karagümrük" göndermesi yapıldı.

Fotoğrafta Bahçeli'nin "İstanbul'un bütün semtlerini iyi bilirim. Karagümrük'e de sevdalıyımdır" ifadesi yer aldı.

KASIMPAŞALI-KELKİTLİ ATIŞMASININ ARDINDAN

Erdoğan, Aydın Doğan'ı kastederek "Eli cebinde Başbakanları karşılayanlar gördük. Kendi söyledi 'Biz hükümet getirdik hükümet götürdük' dedi. Bende kendisine, 'Kusura bakma ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım hak bildiğim şeyden taviz vermem' dedim" şeklinde konuşmuş, Aydın Doğan ise Erdoğan'a verdiği cevapta, "Ben de doğup büyüdüğüm Anadolu yaylasının yiğit delikanlılarının yetiştiği Kelkit’ten geliyorum" cevabını vermişti. Aydın Doğan daha sonra elindeki tüm medya kuruluşlarını satmak zorunda kalmıştı. Kendisiyle ilgili olmasa da Bahçeli tartışmalara kasketli, paltolu, tespihli pozuyla katılmıştı.

TÜRKEŞ'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Bayramlarda memleketi Osmaniye'ye gitmeyen Devlet Bahçeli, yine Ankara'da kaldı. Bahçeli, sabah saatlerinde gittiği MHP'nin ebedi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in kabrine kırmızı ve beyaz karanfiller bırakıp ibrikle su döktü.

CUMHURBAŞLANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ ÖVDÜ

Ziyaretin ardından açıklama yapan Bahçeli, İslam aleminin ve Türk milletinin Kurban Bayramı’nı kutladı. Bahçeli, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi, Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu ve başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının üstün gayretiyle Kovid-19 ile mücadelede dünyada önemli bir başarıya ulaştığını vurguladı.

Bahçeli, “Bu bayramda geçmiş döneme göre milletçe hüzünlüyüz. Bayramı coşkuyla kutlama arzumuz gelecek senelere bırakılmıştır. Buna salgın sebebiyle mecburuz. Vatandaşlarımızın bayram süresince çok dikkatli olmalarını, bayramlaşmalara da hassasiyet göstermelerini ve salgını önlemede çaba göstermelerini Cenabı Allah’tan diliyoruz” dedi.

AKAR'DAN ÜSTÜN GAYRET!

Bahçeli, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Yunanistan sınırındaki birlikleri ziyaretiyle ilgili şunları söyledi:

- Uzun zamandan bu yana Türkiye, PKK ve daha sonra da FETÖ’ye karşı terörle mücadelesini sürdürmektedir. Bu mücadele sonrasında silahlı kuvvetlerimiz, emniyet güçlerimiz üstün başarılar sağlamıştır. 40 yıldır yürütülen terörle mücadelede başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

- Bundan dolayı İçişleri Bakanı’mız, silahlı kuvvetlerimizin komuta heyetine ve mensuplarına başarılar diliyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Yakın komşu ülkelerde de bu sıcak iklim devam etmektedir. Türkiye, dış politikada çok yönlü bir mücadele sürdürmekte ve başta komşular olmak üzere toplumu iknada başarılı olmaktadır.

- Türkiye’nin her ne kadar yalnız kalması için çaba gösterenler olsa da ülkemiz bu konuda da üstün gayretleriyle sonuç almaya artık ulaşmış bulunmaktadır. Bu bakımdan Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin iki yıllık uygulamaları yakından incelendiğinden bu başarıyı net olarak görmek mümkündür.

"BU GÜZEL İNSANLAR..."

Bahçeli, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl için küme düşmenin kaldırılmasını da değerlendirirken, bu kararın spora verilen önemin bir işareti olduğunu kaydetti. Bahçeli, karardan dolayı Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimini tebrik etti.

Erzurumspor ve Hatayspor’un ardından Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’e yükseldiğini anımsatan Bahçeli, “Fatih Karagümrük kulüp başkanı ve değerli hocası başta olmak üzere tüm takımı kutluyorum. Karagümrüklüleri de tebrik ediyorum. Takımlarını terk etmeyen bu güzel insanlar Süper Lig’e çıkmışlardır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 23:56
YORUM EKLE