İstanbul'a 'çılgın yeşil' proje

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 20 milyon metrekarelik yaşam vadisi projesini anlattı

Twitter
İstanbul'a 'çılgın yeşil' proje

CİDDİGAZETE

CHP İstanbul İl Başkanlığı Kampanya ve Koordinasyon Çalıştayı, düzenlenen programla gerçekleştirildi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, aday tanıtım toplantısı sonrasında, 'çılgın' projelerinden ipuçları verdi.

Yeşil alanlarla ilgili 'çılgın' olarak nitelendirdiği projesini açıklayan İmamoğlu, "İstanbul'un batısından Haramidere'den, Ambarlı vadiden başlayıp Pendik'e kadar aslında bunların tamamı vadi ya da biraz daha metruk durumda gözüken ve toplumun yıllardır 'Burası ne olacak?' dediği ve tanımlayamadığı, Küçükçekmece gölünden arkaya, Başakşehir'e, Bahçeşehir'e kadar ulaşan ama hiçbir tanımı olmayan ve tanımlanmamış yerlerde, alışmış olduğumuz şekilde binaların yükseldiği, bu tür alanları, mülkiyet sorunu olmayan, tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ya da bir kısmı hazineye ait alanlarda tam 20 milyon metrekarelik bir yaşam vadisi ve yeşil alandan bahsediyoruz ki, etki alanı 40 milyon metrekare. Burada aslında şu mesajı veriyoruz; önceliğiniz ne yapmak istediğinize bağlı. Bu çılgın bir projedir. İstanbullular yeşili bulamadığı için çıldırmakta, nefesi daralmakta ve mutsuz olmakta. Ben her zaman söylüyorum, güzel ve doğal ortamlar sağladığınız zaman insanlar morali bozuk dahi olsa morali düzelmiş bir şekilde evine girer. Buradaki derin mesajda önceliğimiz bu kente yeşil alan kazandırmak."

'BAZI YERLERDEKİ TERCİH HATALARI BENİ DERİNDEN ÜZÜYOR'

İstanbul genelinde ilçe başkan adaylığında tek bir kadın adayın olduğuna ilişkin soruya da cevap veren İmamoğlu, "Çok üzgünüm, bu gerçekten bu bir siyasi bir tanım değil. Gönlümü kıran, elbette sebepleri partinin tercih sebebi kadınların yeterince sürecin içerisinde var olmaması ki, bazı ilçelerde kadın aday adayı bile yok. Var olan bazı yerlerdeki tercih hataları beni derinden üzüyor. Ama ben arkadaşlarıma ve il başkanlarıma söyledim. Bizzat masada olmak ve kentin oluşumunda ama büyükşehirde ama ilçelerde iki koltuktan birinin kadına verilmesi konusunda çok hassas, çok baskıcı bir süreci işletmeyi il başkanımla görüştüm. Gücüm yettiği kadar ilçe bazında bu sürece dahil olacağım. Maksimum bir başarıyı size göstermeyi ve meclis üyelerimizle bir fotoğraf vermeyi çok arzu ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER