İYİ Parti'den 'Uygur' eylemi

Malezya'nın sınırdışı ettiği Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri'nin Atatürk Havalimanı'ndaki korku dolu bekleyişi için İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı bugün eylem yapacak. Konu TBMM'de de gündeme getirildi

İYİ Parti'den 'Uygur' eylemi

CİDDİGAZETE

Ciddigazete'nin dün gündeme getirdiği Uygur Türkleri' Atatürk Havalimanı'ndaki dramı, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılacak eylemle protesto edilecek.

Doğu Türkistan'dan kaçarak Malezya'ya sığınan, oradan da sınırdışı edilip Türkiye'ye gelen 20 Uygur Türk'ü, Atatürk Havalimanı yolcu geliş bölümünde 12 gündür perişan bir halde bekleyişini sürdürüyor.

Dışişleri Bakanlığı'na seslerini duyurmaya çalışan grup, Türkiye'ye giriş için izin bekliyor.

Ciddigazete'nin gündeme getirdiği dram, İYİ Parti İl Başkanlığı'nı harekete geçirdi. Türkistan kökenli İl Başkanı Buğra Kavuncu, il yönetimi ve partililerle birlikte bugün saat 17.00'de Atatürk Havalimanı'na çıkarma yaparak, Uygur Türkleri'nin yaşadığı sefaleti dile getirecek.

İYİ Parti grubu da bugün TBMM Başkanlığı'na verdiği dilekçeyle Atatürk Havalimanı'nda yaşanan hazin tabloya dikkat çekti ve Uygur Türkleri'nin biran önce Türkiye'ye giriş yapmalarının sağlanmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER