İYİ Parti Edirne'de feci kavga

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, il başkanı ve yardımcısı, Edirne İl Başkanlığına çağırdıkları Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya’yı döverek kolunu kırdılar. Taraflar karakolluk oldular

İYİ Parti Edirne'de feci kavga

CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Tarık Aldeniz’in, Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya’ya il binasında saldırdığı iddia edildi.

Olaydan sonra İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, ifadesi alınmak üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Selimiye Karakolu’na getirildi.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya’ya ilk müdahale ise parti önüne gelen ambulansın içinde yapıldı. Kaya’nın il başkanlığına toplantı için davet edildiği daha sonra ise kapıların kapatılarak üstüne saldırıldığı, bunun sonucunda da kolunun kırıldığı öne sürüldü.

KAPIYI KAPATIP SALDIRDILAR

Hastane önünde gazetecilerin sorularını cevaplayan İYİ Parti Edirne Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Necamettin Attay şunları söyledi:

“İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Tarık Aldeniz, Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya’yı parti binasına çağırmış. Parti binasına arkadaşıyla giden Kaya, partiye gelince kapıyı Tarık Aldeniz kapatmış, daha sonra Kaya’ya ilk vuran Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akalın olmuş. Daha sonra Ekrem Demir şeklinde arbede yaşanmış. Aralarında herhangi bir husumet yok. Ne olabilir? Siyasi tartışmalar vardı sosyal medya üzerinde, belediye ile ilgili bazı işlemler vardı ama ne olduğunu biz de bilmiyoruz. Zafer Kaya’nın sağlık durumu iyi ama tedbir amaçlı kendisi hastaneye getirildi.”

"YAZIKLAR OLSUN"

Öte yandan İYİ Parti Edirne Belediyesi Meclis Üyesi Duygu Şener de sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda saldırıyı kınadıklarını açıkladı. Edirne Belediyesi Meclisinde bulunan Necmettin Attay, Ergun Dönmez ve Duygu Şener imzalı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Merkez ilçe başkanımıza parti binasında pusu kurarak alçakça saldıran adamlıktan nasibini almamış bir İYİ partili olarak sıfatlarını yazmaktan utandığım Mehmet Akalın, Ekrem Demir ve Tarık Aldeniz sizleri şiddetle kınıyoruz yazıklar olsun."

İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Bugün partimizde yaşanan olay ile ilgili olarak farklı yönlendirmeler olduğu görüldüğü için zorunlu bir açıklama yapmak durumundayız.

Sayın basın mensupları bu süreç bir süredir parti politikalarından savrulmuş kişilerin tek elden yönetilerek gerek sosyal medya gerek basın yolu ile il başkanımıza ve yönetimimize asılsız iddialar oluşmuştur.

Bugün il binasına gelen merkez ilçe başkanı Zafer Kaya ve 6 kişi başkan ile görüşmek için geldi. İl yöneticisi Tarık Aldeniz sadece 2 kişinin başkanla görüşebileceğini söylemesi üzerine ilçe merkezine yönlendirdi. Başkan ile görüşen Kaya ve yanındaki Ferhat Turan çıkışta Tarık Aldeniz'e hakaret ve küfür etmesi üzerine 3 kişi arasında bir arbede yaşanmıştır.

Bunun üzerine yere düşen Zafer Kaya Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akalın ve il Başkanı Ekrem Demir tarafından yerden kaldırılmıştır. Bu sırada ilçe binasında olanlar kapıları tekmeleyerek kırma girişiminde bulunmuştur. İl başkanı tarafından ambulans çağrılarak. Parti binasından aşağı kadar indirilmiştir.

Bazı medya organlarında ve savruk meclis üyeleri tarafından farklı algı yaratılarak il başkanı ve genel başkan yardımcısı olaya dahil edilmek istenmiştir. Ekte gönderdiğim fotoğrafta il başkanı ve genel başkan yardımcısını yaralanan zafer Kaya'ya yardım etme fotoğraflarını bulacaksınız. Bu konu yargıya taşındığı için ilerleyen zamanlarda detaylı açıklama yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 23:16
YORUM EKLE