İYİ Parti silbaştan

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti’de bazı illere ikinci, bazı illere de üçüncü, dördüncü kez il başkanı ataması yapıldı. 30 Ağustos’ta görevden istifaları istenen 81 il başkanından 70’inin ataması bugün tamamlandı

İYİ Parti silbaştan

24 Haziran seçimlerinde yüzde 10’un altında kalan İYİ Parti, tüm teşkilatlarını değiştirme kararı aldıktan sonra il başkanlıklarına atamaları sürdürüyor. Daha önce atanan 63 il başkanına bugün yedi isim daha eklendi.

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 81 ilin ataması tamamlandıktan sonra ilçelere de operasyon yapılacağını söyledi. Bu çerçevede ilçe başkanları ve yönetimleri de görevden alınacak.

İŞTE BUGÜN ATANAN İLLER

İYİ Parti’de bugün Çankırı’ya Muhittin Bora Kanat, Kastamonu’ya Özcan Büyükşen, Manisa’ya Hasan Eryılmaz, Osmaniye’ye Serat Kılıç, Rize’ye Osman Keser, Malatya’ya Gökmen Kenan Özdal ve Ordu’ya da Çiğdem Çelenk Karakaya atandı.

70 İLDE ATAMA TAMAMLANDI

Bugünkü atamalarla, 70 ilde il başkanı ataması tamamlandı. Atanan isimlerden 34'ü mevcut il başkanı oldu. Göreve getirilen diğer isimleri ise Koray Aydın kendi ekibinden belirledi.

SIRA İLÇE BAŞKANLARINDA

Operasyonla ilgili değerlendirme yapan Koray Aydın, “Yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde aynı şevk ve kararlılıkla sürdürülecektir. İl başkanlıklarımızda yürüttüğümüz çalışmalarımızın ardından belirlenen ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir. Mümkün olan en geniş, yaygın ve güçlü bir teşkilat ağına erişmek amacıyla il ve ilçelerin ardından ‘Mahalle Teşkilatlanması Programı’ yürürlüğe konulacaktır. Birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde yeniden yapılandırma programımızın sorunsuz ilerlemesini sağlayan, devir teslim törenleriyle siyaseti bir bayrak yarışı ve hizmet aracı olarak gördüğünü ortaya koyan il başkanlarımızdan, yöneticilerimize, üyelerimize ve gönüllülerimize kadar bütün İYİ Parti ailesine teşekkürlerimizi ve takdirlerimizi ifade ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 12:29
YORUM EKLE