İYİ Parti'ye 'FETÖ' yakıştırması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti'nin "FETÖ tarzı" siyaset yaptığını öne sürdü. Bursa Milletvekili Ataman, EYT, Başbuğ, TC konularını İYİ Parti'nin Meclis'e getirdiğini, MHP'nin kendilerine destek vermemesini de "FETÖ tarzı" siyasi anlayışla kullandıklarını iddia etti

İYİ Parti'ye 'FETÖ' yakıştırması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "İstismarı bir siyaset tarzı olarak benimseyen İP, toplumu ilgilendiren ve MHP'nin seçim beyannamesine alıp TBMM'de takipçisi olduğu, kanun teklifine dönüştürüp meclise sunduğu konuları meclis gündemine taşımakta ve sonra 'bakın MHP bize destek olmadı' demektedir. Bunlar FETÖ tarzı taktiklerdir" dedi.

Alparslan Türkeş zamanında hakkındaki yolsuzluk söylentileri üzerine MHP'den uzaklaştırılan, Devlet Bahçeli'yle yeniden MHP'ye dönen İsmet Büyükataman, İyi Parti'ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Büyükataman, İyi Parti'nin, ucuz ve günlük siyaset anlayışıyla her şeyi siyasetine malzeme ettiğini, kendine bir taban oluşturma adına, kendi siyasi ikbal hırslarına ülkenin geleceğini alet etmek isteyenlerin gündelik heveslerine MHP'nin alet olmayacağını belirtti.

MHP MİLLETİN MENFAATİNİ ÖNCE TUTAR!

MHP'nin neyi neden ve ne zaman yapması gerektiğini bilen, milletin menfaatini önceleyen "Önce ülkem ve milletim, sonra partim" diyebilen Türk siyasetinin ilkeli hareketi Türk milletinin yegane güven kaynağı olduğunu ifade eden Büyükataman, "Kişisel hırslarıyla hareket edenlerin ve bir yerlerden emir alanların bu ilkeli duruşu anlamasını beklememiz mümkün değildir.

"PKK'NIN UZANTISININ BAŞINA ADALET İSTİYOR"

PKK'nın siyasi uzantısının başına adalet (!) isteyen bir kişinin ve hala yanlışında ısrar edip onun arkasından gidenlerin yapmış olduğu eleştirilerin hükmü papazın Müslüman'ı dinden atması gibi hükümsüzdür. Aziz Türk milleti, Milliyetçi Hareket Partisi'nin ne yapmak istediğini, gayet açık bir şekilde görmektedir; ülkenin zor zamanlar geçirmesini bekleyenlerin, umut edenlerin taşın altına gövdesini koyan Milliyetçi Hareket Partisini anlamasını beklemiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi sine-i millette davranması gerektiği gibi davranmaktadır.

Kurulduğu günden beri kendisine güvenenleri mahcup etmeyen hareketimizin mensupları başlarını yastığa koyduklarında huzur içinde olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

"FETÖ TARZI TAKTİKLER UYGULUYOR"

İstismarı bir siyaset tarzı olarak benimseyen İP toplumu ilgilendiren ve MHP'nin seçim beyannamesine alıp TBMM'de takipçisi olduğu, kanun teklifine dönüştürüp meclise sunduğu konuları meclis gündemine taşımakta ve sonra 'bakın MHP bize destek olmadı' demektedir. Bunlar FETÖ tarzı taktiklerdir. Bu parti görünümlü fitne yuvası tarafından EYT konusundan sonra Başbuğ konusu istismara kalkışılmış tutmayınca "TC" üzerinden bir istismar siyaseti ortaya konmaya çalışılmıştır. Bizim çizgimiz bellidir, yönümüz açık, duruşumuz nettir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER