İYİ Parti'den Atatürk tepkisi

İYİ Parti heyeti, Kayseri'deki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde şehitlikte dua edilirken Atatürk’ün adının anılmamasına tepki gösterip alanı terk etti

İYİ Parti'den Atatürk tepkisi

CiddiGazete- İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, ilçe başkanlıklarıyla birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda ve Kartal Şehitliği’nde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi törenlerine katıldı.

İYİ Parti heyeti, Kartal Şehitliği ile Asri Mezarlık'taki törenlerde din görevlisinin dua ederken Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının adını anmamasına tepki gösterip alanı terk etti.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'dir. 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zafer ile sonuçlanan bu destan, Türk’ün Anadolu'daki varlığının tescillendiği gündür. Bu günü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıdır.

Bugün şehitlikte yapılan anma töreninde duayı yaptıran görevli, ‘Halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile çalışan devlet büyüklerimize Allah zeval vermesin’ diyerek duada zikrederken bu zaferi bize kazandıran ve bu toprakları bizlere vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını duada anmayan müftülük personelini kınıyor, daha önce de milli bayramlarda yaşadığımız bu durumun tekrar etmemesini ve gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden ve sayın valimizden bekliyoruz.”

KAYNAK: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 07:10
YORUM EKLE