Koray Aydın'a istifa çağrısı

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, mahalli seçimlerde başarısızlığın faturasını Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu'na keserek, hem olağanüstü genel kurul, hem de iki genel başkan yardımcısının istifalarını istedi

Koray Aydın'a istifa çağrısı

CİDDİGAZETE

31 Mart mahalli seçimlerinde il belediyesi kazanamayan İYİ Parti, çalkantılı bir sürece girdi. Genel Başkan Meral Akşener'in geçersiz olan il ve ilçe başkanlıklarının hukuka uygun hale getirilmesi için seçimin hemen ardından adım atılacağını söylemesine rağmen bununla ilgili bir tasarrufun ortaya çıkmaması, tabanda rahatsızlığa neden oldu.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, yayınladığı manifestoda, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dursun Müsavat Dervişoğlu'nu istifaya davet etti.

Pehlivanoğlu ayrıca, yapılan yanlışların sorgulanabilmesi için ivedilikle olağanüstü kurultay kararı alınmasını istedi.

Kişisel internet sitesinden manifesto yayınlayan Özcan Pehlivanoğlu'nun açıklaması şöyle:

"KAMUOYUNA DUYURU…

8 Nisan 2019

31 Mart 2019 tarihinde Yerel Yönetimlere dair yapılan seçimlerde ortaya çıkan sonuçlar hepimizin malumudur.

Kanaatimce bu seçimlerin tek bir kaybedeni vardır ve o da İYİ Partidir. Her ne kadar seçim sonuçları topluma bir başarı hikayesi olarak anlatılsa da biz İyi Partililer açısından durum budur.

Ne yazık ki, İyi Parti teşkilatları parti kuruluşundan bu yana istenilen düzeye taşınamamış ve birçok yerde elini taşın altına sokmuş olan arkadaşlarımız yanlış kararlarla küstürülmüştür. Bu seçimde yaşananlar da, bize bir kez daha bunu göstermiştir. Alınan kötü neticede bunun da esaslı bir rolü vardır.

Ayrıca yerel seçimlerde İyi Parti adına ittifaka dair yürütülen müzakereler, aday belirlemeler ve buna binaen yerel yönetimlerde alınan sonuç, son derece başarısızdır. İyi Parti, ittifakın kaybeden partisi olmuştur.

Unutulmamalıdır ki; İyi Parti iktidara alternatif bir siyasi yapı olarak kurulmuştur. Bu nedenle tek hedefi iktidar olmak olduğundan iki seçimde de, alınan sonuçlar asla bir başarı olarak görülemez.

Bu nedenle aday belirleme ve ittifak görüşmeleri noktasında partimizin yetkili kurulları tarafından tam yetki ile donatılan teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Koray Aydın ve yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Müsavat Dervişoğlu’nu istifaya; Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ve Genel İdare Kurulumuzu Olağanüstü Büyük Kurultayı toplantıya çağırmaya, Bunlar yapılmadığı takdirde İyi Parti Kurultay delegelerini “Olağanüstü Büyük Kurultayı” toplamak üzere parti tüzüğü çerçevesinde üzerlerine düşen demokratik haklarını kullanarak görevlerini yapmaya ve bu konuda il ve ilçe teşkilatlarımızı kurultayın toplanması hususunda gereken desteği ile Türk Milletinin umudu olma vasfını koruyan İYİ Parti’ye nefes vermeye, davet ediyorum.

Toplanacak “Olağanüstü Büyük Kurultay”ın; partimizin özeleştiri yapmasına, yeniden bir kadro hareketine dönüşmesine ve kurumsallaşmasına katkı vereceği düşüncesindeyim. Partililerimizin de, böyle bir beklenti içinde olduğunu görmekteyim.

Bu nedenlerle parti kurucusu sıfatıyla bu çağrıyı yapma gereği duydum. Ümit ediyorum ki; muhatapları bu çağrımızı cevapsız bırakmazlar. Çünkü çağrımız parti tabanının duygu ve düşüncelerine tercüman olmak maksadı ile dile getirilmiştir.

Kamuoyuna ve İyi Parti ailesine saygılarımla arz ederim.

Özcan PEHLİVANOĞLU

İYİ Parti

Kurucular Kurulu Üyesi"

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER