Mansur Yavaş'a görkemli karşılama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Saadet Partisi genel merkezinde Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Görüşmeye Saadet Partisi'nin üst yönetimi tam kadro katıldı

Mansur Yavaş'a görkemli karşılama

CİDDİGAZETE

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ı Saadet Partisi genel merkezinde kabul etti.

SEÇİM HASIMLAR ARASINDA YAPILAN BİR MÜCADELE DEĞİL

Kapılarının her zaman açık olduğunu, konuşarak, diyalog içinde meselelerin çözülmeye çalışılması gerektiğini dile getiren Karamollaoğlu, "Maalesef bazı çevreler, seçimi hasımlar arasında yapılan bir mücadele gibi göstermeye çalışıyor. Biz de diyoruz, seçim hasımlar arasında yapılan bir mücadele değil, olsa olsa rakipler arasında yapılan bir mücadeledir. Seçimden başarıyla çıkanı da o başarıyı gösteremeyenler tebrik etmelidir. Bundan daha güzel bir yaklaşım olmaz" diye konuştu.

BEKA SORUNU VARSA KAMPLAŞMADAN KURTULMAMIZ LAZIM

Karamollaoğlu, seçime giderken kutuplaşmayı adeta zirveye çıkarmak için çaba gösterenlere hayret ettiğini belirtti.

Temel Karamollaoğlu, "Bu memleket bizimse hele ki bu memlekette son zamanlarda gündeme getirildiği gibi beka sorunu varsa her şeyden önce bizim birlik ve beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacımız var. Kamplaşmadan mümkün olduğunca kurtulmaya ihtiyacımız var" dedi.

YAVAŞ: ADAY ÇIKARMAYACAKSANIZ DESTEK İSTERİZ

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş ise Saadet Partisi'nin geçen seçimde Millet İttifakı'nın ortaklarından olduğunu hatırlatarak, bu defa böyle bir ortaklık kurulmadığını, Karamollaoğlu'na saygılarını sunmak ve adaylığını ifade etmek için ziyarete geldiklerini söyledi.

Mansur Yavaş, "Aday çıkarmayacaksanız destek, çıkaracaksanız da fikirlerimizi paylaşarak güzel bir yarış yapmak isteriz" diye konuştu.

ÖZHASEKİ'NİN 'FETÖ'YE YARDIM ETTİK' AÇIKLAMASI

Görüşmenin ardından da basın mensuplarına açıklamada bulunan Yavaş, Karamollaoğlu ile ülkenin sorunlarına ilişkin sohbet ettiklerini belirtti.

Bir basın mensubunun, "Mehmet Özhaseki'nin FETÖ konusunda açıklamaları oldu. 'Zamanında duygusallığımızdan, yardımseverliğimizden yararlandılar. Biz de onlara yardım ettik' dedi. Nasıl değerlendirirsiniz bu açıklamasını?" sorusuna Yavaş, "Bunları kendisine sormanızı isterim. Beni ilgilendiren bir konu değil" cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER