Mehmet Haberal sessizliğini bozdu

Yiğit Bulut, Devlet Bahçeli’nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili tartışma yaratan paylaşımlar yapmıştı

Mehmet Haberal sessizliğini bozdu

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili tartışma yaratan paylaşımlar yapmıştı.

Yiğit Bulut o paylaşımlarında, “Bu haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... Eğer Sayın Bahçeli hala oradaysa acilen başka hastaneye nakledilmeli!” ifadelerini kullanmıştı. MHP kanadından çok sert tepki gelince, Yiğit Bulut paylaşımlarını silmek zorunda kalmıştı.

Yaşananların ardından Mehmet Haberal’dan açıklama geldi.

Haberal açıklamasında, “Şahsıma isnat edilen konularla ilgili hesabımı kamuoyu önünde ve de suçsuzluğun ‘suçluluk’ olarak kabul edildiği, başka bir deyişle millete hizmetin cezasız kalmayacağını adeta ispat etmeye çalışan zihniyetlerin işgal ettiği makamlarda gereği şekilde verdim” ifadelerini kullandı.

Haberal açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı:

Son günlerde basında şahsımla ilgili gerçek dışı beyanlarıyla kendisini hayatımda sadece 2 kez gördüğüm Yiğit Bulut denilen şahıs açıklamaları ile milletimizi yanıltmaya çalışmıştır. Bu kişi geçmişte Kanal B’ ye çalışmak için müracaatta bulunmuş, kurallarımıza uymadığı için kendisine görev verilmemiştir.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli 23.09.2019 tarihinde Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'ne üst solunum yolları şikayetleriyle başvurmuş, 6 saat kendisine gerekli tedavi sağlanmış ve hastanemizden yürüyerek taburcu edilmiştir. Daha sonrasında Sayın Devlet Bahçeli beni arayarak teşekkür etmiştir.

Ülkemizin geçmiş dönemlerinin Başbakanı merhum Bülent Ecevit de acilen Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'ne getirilmiş, kendisi hastanemizde 10 gün kadar bir sürede tedavi edilmiş bu tedavi esnasında hastanemizde bakanlar kurulu toplantısı yapmıştır ve 27.05.2002 tarihte sağlıklı bir şekilde görevine devam etmek üzere teşekkür ederek hastanemizden taburcu edilmiştir. Maalesef 4 yıl sonra 05.11.2006 tarihinde ebediyete intikal etmiştir.

Özetle;

Şahsıma isnat edilen konularla ilgili hesabımı kamuoyu önünde ve de suçsuzluğun "suçluluk" olarak kabul edildiği, başka bir deyişle millete hizmetin cezasız kalmayacağını adeta ispat etmeye çalışan zihniyetlerin işgal ettiği makamlarda gereği şekilde verdim.

Çünkü, her zaman hedefim ve görevim demokrasi ve hukuk kuralları içerisinde ülkemi yükseltmek ve yüceltmek olmuştur.

Temenni ederim ki, her kişi ve kurumda kendi hesabını verebilsin.

YORUM EKLE