'Memleket Masası' çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyasi parti liderlerine çağrıda bulundu. Akşener, "Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım. Bu masanın adına da 'Memleket Masası' diyelim" dedi

'Memleket Masası' çağrısı

CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox Tv’de yayınlanan “Çalar Saat Hafta sonu” programında İlker Karagöz'ün konuğu oldu. Salgın sonrası yepyeni bir dünyayla karşılaşacağımızı belirten Akşener, yeni dünyadaki ekonomik değerlerden pay almanın yolu adalet ve demokrasiden geçtiğini vurguladı. Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü;

- Basının özgür kalması en önce bize lazım. Ne yerli ne de yabancı yatırımcının bu yüzden gelmeyeceği bir gerçek. Ekonomik sıkıntıların önemli bir bölümü, hukukun üstünlüğü, adalet ve demokrasi sorunlarından kaynaklanıyor.

- Şu anda kişi başı gelirimiz 8 bin 500 dolar oldu. Ülke giderek fakirleşiyor. Özellikle iktidar kanadının aklını başına alması lazım. Pandemi konuşmasının yarısını ana muhalefet partisi başkanına ayırırsanız olmaz.

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Akşener, siyasi parti liderlerine çağrıda bulunarak, yaşanan krizden nasıl çıkılacağını görüşmek üzere tüm liderlerin bir araya geldiği bir memleket masası kurulmasını istedi.

“ÖNLEM ALINMASI GEREKEN BİR DÖNEM”

Akşener, “Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım. Bu masanın adını da ‘Memleket Masası’ diyelim. Gıda erişimi ve gıda güvenliği olacak bundan sonra, tarım üretimi önemli olacak. Dünya küçülecek gibi görünüyor. Böyle bir ortamda yurt dışına karşı da birlikteliğin önemli olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“MEMLEKET MASASINDA TOPLANMAMIZ LAZIM”

Corona virüs salgınına Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçte yakalandığını ifade eden Akşener, pandemi sonrasıyla ilgili olarak siyaset kurumunun önlem alması gereken bir döneme girdiğimizi belirtti. Akşener, şu ifadeleri kullandı;

- Ben Sayın Erdoğan'a hep bir çağrıda bulundum Suriye meselesinde bulundum, ‘salgın olduğu zaman liderleri ister tek tek ister bir araya toplayın bu hepimizin derdi, önerilerimizi, fikirlerimizi bir araya getirelim, ortak aklı işletelim’ dedim.

- Bugün bir çağrı yapmak istiyorum, bir anne olarak bu çağrım Sayın Erdoğan'a, tüm liderler bir masa etrafında toplanmamız lazım, bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkeye hizmet etmiş vatandaşlar olarak bu masanın adına memleket masası diyorum ben memleket masasında toplanmamız lazım. Bu krizden nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım.

CHP VE SP OLUMLU BAKIYOR

Akşener’in, “Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım” çağrısına CHP ve Saadet Partisi’nden olumlu cevap geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile SP lideri Temel Karamollaoğlu’nun, bu çağrıya sıcak baktığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 13:04
YORUM EKLE