MHP'den, HDP'liyi transfere açıklama

Artuklu İlçesi'nde, HDP'den belediye meclis üyesi seçildikten sonra MHP'ye geçen Mehmet Carti'yle ilgili MHP Mardin İl Başkanı açıklama yaptı

MHP'den, HDP'liyi transfere açıklama

CiddiGazete- 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde Mardin'in Artuklu İlçesi'nde HDP'den meclis üyesi seçilen Mehmet Carti, 2020 yılının Eylül ayında HDP'nin kendisiyle ilgili ırkçı söylemlerde bulunduğunu iddia ederek partiden istifa etti.

Carti, HDP'den istifasının ardından MHP'ye geçerek Mardin'in tek MHP'li meclis üyesi oldu. MHP'li Carti'nin açıklamalarının ardından, MHP Mardin İl Başkanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Artuklu Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Carti'nin parti tüzüğü ve disipline aykırı tavır ve davranışlarından dolayı 10 Ağustos 2021 tarihinde ihraç edildiğini duyurdu.

"PARTİ DİSİPLİNİNE AYKIRI DAVRANIŞLARDAN İHRAÇ EDİLMİŞTİR"

MHP Mardin İl Başkanlığınca yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Çeşitli haber sayfaları ve sosyal medyada dolaşan 'HDP'den ihraç edilen meclis Üyesi Mehmet Carti MHP'ye katıldı' başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu olan şahsın bağımsız bir şekilde İl Başkanlığımızı ziyaret etmesinin ardından bağımsız olarak müracaat etmiştir. Daha sonra parti tüzüğümüz ve disipline aykırı tavır ve davranışlarından ötürü 10 Ağustos 2021 tarihinde ihraç edilmiştir. Mardin'de ve bölgede her geçen gün büyük sempati ve destek toplayan MHP, daha kararlı adımlarla ilerlemeye ve büyümeye devam etmektedir. Partimizi karalamaya yönelik yapılan bu tarz haberlerin kasıtlı olduğunu görüyor takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. Yapılan bu kasıtlı haberleri de esefle kınıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2022, 19:11
YORUM EKLE