MHP'li isme 'Peker' operasyonu

Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) Başkanı ve MHP eski il başkanı Feridun Öncel, Şanlıurfa'da gözaltına alındı. Peker'in "Şakalaştığım tek insan" dediği Öncel, sorgulanmak üzere İstanbul'a gönderildi

MHP'li isme 'Peker' operasyonu

CiddiGazete- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Sedat Peker'e yönelik operasyonda MİSİAD Başkanı ve MHP eski il başkanı Feridun Öncel'i Şanlıurfa'da gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen Öncel, ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

FERİDUN ÖNCEL KİMDİR?

12 Eylül 1954 yılında Şanlıurfa'da doğan Feridun Öncel, ilk ve ortaokulu Şanlıurfa'da, liseyi İstanbul'da İhsan Mermerci Okulu'nda bitirmiştir. Üniversite öğrenimini, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamlamıştır.

1995 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi 1. sıra Şanlıurfa Milletvekili Adayı olan Öncel, 1995-1998 yılları arasında Şanlıurfa MHP İl Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bunun yanında Feridun Öncel'in Genel Başkanlığını yaptığı Başkent İktisatçılar Derneği, Mum Gibi Yanan Kerkük, Ermeni Soykırım Yalanı, Vatan Namustur Satılamaz, Türk Telekom'un Özelleştirilmesi, AİHM Kararı, AB Macerası, Küresel Sermayenin Ürünlerine Boykot Çağrısı ve Uyuşturucu Madde Kullanımı’nın zararlarına ilişkin pek çok rapor düzenleyerek kamuoyu ile paylaşmıştır.

Feridun Öncel, Memleketçi Sanayici ve İş Adamları (MİSİAD ) Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Peker videolarında birçok kez MİSİAD Başkanı Feridun Öncel'den arkadaşı olarak bahsetmişti.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, bugün attığı tweette operasyonu işaret etmişti. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yeni bir operasyon başlattığını öne sürerek, "Beni hayatında bir kere gören veya telefonla konuşanları bile gözaltına alıyor. Bizim arkadaşlarımız garip, onlardan para çıkmaz. Boşa emek harcıyorsun" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 14:50
YORUM EKLE