MHP’den Kılıçdaroğlu’na cevap

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır ifadelerle yüklendi

MHP’den Kılıçdaroğlu’na cevap

CiddiGazete- Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, “Erdoğan’a ve partisine destek veren partiye de söylemek isterim. Ülkeye bağlılığınızı başka parti üstünden yapıyorsanız, ben sizin milliyetçiliğinizi de sorgularım” ifadelerini kullanmıştı.

Kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan İsmet Büyükataman, Kılıçdaroğlu’nun MHP hakkındaki sözlerine tepki gösterirken, “FETÖ’ye ve PKK’ya destek veren Kılıçdaroğlu’na ve partisinin üst yönetimine seslenmek isterim. Terör yapılanmalarına bağlılığınızı başka bir parti üzerinden yapıyorsanız ben sizin insanlığınızı sorgularım” ifadelerini kullandı.

İsmet Büyükataman’ın açıklaması şöyle:

“FETÖ’ye ve PKK’ya destek veren Kılıçdaroğlu’na ve partisinin üst yönetimine seslenmek isterim. Terör yapılanmalarına bağlılığınızı başka bir parti üzerinden yapıyorsanız ben sizin insanlığınızı sorgularım.

Kılıçdaroğlu, sen boy aynasının karşısına geçip aynada gördüğün FETÖ’cüyü sorgulamalısın. Senin MHP’nin Türk Milliyetçiliğini sorgulaman ile sayıları bilmeyen birinin matematik profesörünü keraat cetvelinden sınav yapması arasında fark yoktur.

Türk Milliyetçiliğinin konuşulduğu yerde Kılıçdaroğlu’na söz düşmez. Kılıçdaroğlu ancak Türk ve Türkiye düşmanlarına söz verildiğinde konuşabilir. O zaman da #KılıçdaroğluNeSöyledi diye merak eden; FETÖ’nün, Kandil’in söylemleriyle karşılaşır.”

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER