Muharrem İnce: Kendimi yakarım

Rahmi Turan’ın açıklamasından sonra CHP'li Muharrem İnce’den ilk açıklama: Taksim'de kendimi yakarım

Muharrem İnce:  Kendimi yakarım

CiddiGazete

CHP'nin Cumhurbaşkanı eski adayı Muharrem İnce, Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın iddiasının ardından ilk açıklamasını yaptı.

Rahmi Turan, Saray’da Erdoğan’la görüşmeye giden CHP’linin Muharrem İnce olduğunu iddia etti.

CNN Türk’te Gündem Özel programına konuk olan CHP 26. Dönem Milletvekili Gazeteci Barış Yarkadaş, canlı yayında Muharrem İnce’nin kendisine gönderdiği mesajı okudu.

MUHARREM İNCE: TAKSİM’DE KENDİMİ YAKARIM

Muharrem İnce, Rahmi Turan’ın iddiası sonrası Barış Yarkadaş’a canlı yayında gönderdiği mesajda, "Böyle bir görüşmeye dair kanıt varsa Taksim'de kendimi yakarım" ifadesini kullandı.

MUHARREM İNCE TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

İşte İnce'nin 01.03'te Twitter'dan yaptığı sert açıklama:

- Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim.

- Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım.

- İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız.

- Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir.

- Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır.

- Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır.

- CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 13:28
YORUM EKLE