Muharrem İnce’den ‘anayasa’ açıklaması

Muharrem İnce, CHP, İyi Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin ortak Anayasa çalışmasına ilişkin, “O dönem cumhurbaşkanı adayıydım, benim haberim yoktu o tür görüşmelerden” dedi

Muharrem İnce’den ‘anayasa’ açıklaması

CiddiGazete- Sivas'tan 4 Eylül'de başlattığı ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ kapsamında Çankırı’ya giden CHP’li Muharrem İnce, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hem hükümeti hem de muhalefeti eleştiren İnce, “Türkiye zor bir kış geçirecek. Biz Memleket Hareketi olarak bu iktidara da bu muhalefet yapısına da karşıyız. Böyle bir ortamda muhalefetin oyu artmıyorsa, bu iktidarın yanında bu muhalefeti de göndermek lazım" dedi.

Bir gazetecinin CHP'nin ‘ekonomi otobüsü’ hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine İnce,

"Güzel, doğru yoldalar. Genel Merkez binasından çıktılar 2 buçuk sene sonra. Doğru yoldalar da sadece CHP’li belediyelerin olduğu deniz kenarlarından çıkıp biraz Çankırı'ya, Kırşehir'e, Nevşehir'e, Hakkari'ye, CHP'li belediyelerin olduğu yerden çıkıp memleketin dört bir köşesini gezmeyi denerlerse daha iyi yaparlar" diye konuştu.

İnce, 4 partinin anayasa taslağı için görüştüğü iddialarına yönelik soruyu ise şöyle cevapladı:

"Bu iddia değil, gerçek bir şey. Görünen şu ki yapılmış bu. Ben de yeni öğreniyorum. O dönem cumhurbaşkanı adayıydım, benim haberim yoktu o tür görüşmelerden. Ama çelişkili açıklamalar yapmak, bir 'yaptık' bir 'yapmadık' demek doğru değil. İnsanların kafasını karıştırmamak lazım. Muhalefetin umut olabilmesi için tutarlı, ilkeli bir politika uygulaması gerekir. Tutarlı olursa, ilkeli olursa ses getirir, umut olur. Onun için biz umut olma yolunda milletin dertlerini dinlemeye devam edeceğiz."

YORUM EKLE