Mustafa Destici: Alaattin Çakıcı takdir edilmeli

Habertürk'te katıldığı programda Alaattin Çakıcı'yla ilgili soruyu geçiştiren BBP Genel Başkanı, Haber Global'deki açıklamasında Devlet Bahçeli'nin sözlerini destekledi

Mustafa Destici: Alaattin Çakıcı takdir edilmeli

CiddiGazete- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haber Global'de katıldığı programda, Alaattin Çakıcı ile ilgili soruya bu kez cevap verdi.

BBP Genel Başkanı Destici, katıldığı programda Devlet Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı'ya sahip çıkmasının sebeplerinden bahsederken, devletin Alaattin Çakıcı'ya dönem dönem ihtiyaç duyduğunu iddia etti. Mustafa Destici, Çakıcı’nın faaliyetlerinin takdir edilmesi gereken bir tarafı olduğunu söyledi.

Mustafa Destici'nin açıklamaları şöyle:

"Devlet Bahçeli Bey'in Sayın Çakıcı'ya sahip çıkmasının kendince haklı sebepleri var. Çünkü Alaattin Çakıcı Türk bir aileden geliyor. Merhum babası ülkücü bir şehit, kendisi Türk milliyetçisi olarak hem yurt içi hem yurt dışında ülkesi için önemli görevler üstlenmiş birisidir. Devlet bunu biliyor. Dolayısıyla devlet belli dönemlerde buna ihtiyaç duymuş ve bunlardan istifade etmiştir.

Bunlar da vatan evladı olarak canlarını ortaya koyarak bu mücadeleyi vermişlerdir. Bu yönüyle işin takdir edilmesi gereken bir tarafı var."

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 20:56
YORUM EKLE