Okuyan eleştirdi istifa etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski bakanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, partisinin 15 CHP’li vekilin İYİ Parti’ye geçmesine gösterdiği tepki nedeniyle istifa etti

Okuyan eleştirdi istifa etti

CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından Vatan Partisi’nin tutumuna işaret eden Yaşar Okuyan, “Partinin bu son gelişmeler karşısındaki bana göre çok farklı bir yanlış değerlendirmesi beni böyle bir karar almaya itti” dedi.

“DEMOKRASİ TARİHİNE GEÇECEK OLAN BİR İLERİ ADIMI”

Yaşar Okuyan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Şunu da söyleyeyim; pazar günü söylemiştim, yine söyleyeyim. Elimde yetki olsa, 'al kardeşim Cumhurbaşkanlığı'na kimi atarsın' denilse dış politikadaki bu olumsuzlukların karşısında Doğu Perinçek'i atarım ama şu anda gelinen noktadaki tavır çok farklı. Atamayla olmuyor bu iş. Bu sayın Kılıçdaroğlu'nun bana göre demokrasi tarihine geçecek olan bir ileri adımı. Buna karşı parti bana göre yanlış bir tavır aldığı için istifa kararı aldım.”

“ÖMÜR BOYU BU SAYGIMI, MİNNETTARLIĞIMI MUHAFAZA EDECEĞİM”

Okuyan ayrıca, “Sayın Doğu Perinçek'e de Vatan Partisi'ndeki bütün arkadaşlara, özellikle benim ameliyatım döneminde gösterdikleri yakın ilgiden dolayı minnettarım. Ömür boyu bu saygımı, minnettarlığımı muhafaza edeceğim” dedi.

Okuyan, "İYİ Parti'ye mi geçeceksiniz" sorusuna, "Hiçbir partiye geçmeyeceğim" diye cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 11:52
YORUM EKLE