Ortak miting yapacaklar mı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve seçim ittifakı yaptıkları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ortak miting yapılmayacağını duyurdu

Ortak miting yapacaklar mı?
banner693

CİDDİGAZETE

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İYİ Parti ile ittifak görüşmelerini “kazanma formülleri” üzerinden yürüttüklerini belirterek, “Yani eğer biz kazanamıyorsak AKP’ye kaybettireceğiz. İttifakı bu formül üzerine kurduk” dedi.

Torun, parti içinde tartışma yaratan Mehmet Fatih Bucak’ın Siverek belediye başkan adayı olarak gösterilmesi konusunda ise “Urfa örgütünün talebi” değerlendirmesi yaptı. Torun ayrıca CHP’nin önde olduğu belediyeleri de açıkladı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, “Kampanya nasıl olacak. Kılıçdaroğlu’nun miting programı netleşti mi?” sorusuna Torun, “20’nin üzerinde miting yapacak. Mitingden daha çok gittiği yerlerde kanaat önderleriyle yerelde saha çalışmaları yapacak. Takvimi bilmiyorum ama Batman’dan yoğun bir talep var. Planlamayı arkadaşlar yapıyor.” yanıtını verdi.

ORTAK MİTİNG YOK

Ortak miting yok. Ziyaret de konuşulmadı. Birlikte gitmeyebilir ama Denizliye gidecek. Balıkesir’e gidebilir. Belki birlikte bir ziyaret yapılabilir ama miting doğru olmaz.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER