Özdağ'dan Müyesser Yıldız tepkisi

İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi ve "Müyesser Yıldız katıksız Türk milliyetçisi, FETÖ ve PKK'nın can düşmanıdır" dedi

Özdağ'dan Müyesser Yıldız tepkisi

CiddiGazete- OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel'in bu sabah peş peşe gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınmasına sert tepki gösterdi.

Ümit Özdağ açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Müyesser Yıldız Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş esaslarına sadık, katıksız Türk milliyetçisi, FETÖ ve PKK'nın can düşmanı, araştırmacı gazeteciliğin korkusuz saygın temsilcisi, devletimizin menfaatlerinin kararlı savunucusudur."

MÜYESSER YILDIZ'IN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Müyesser Yıldız'ın avukatı Erhan Tokatlı, Müyesser Yıldız'la birlikte toplam üç kişi hakkında gözaltı kararı olduğunu ifade etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın TCK'nın 328. maddesiyle başlattığı "Siyasal ve Askeri Casusluk" suçlamasıyla Müyesser Yıldız'ın gözaltına alındığı ifade edildi.

YILDIZ’DAN MESAJ: BANA ASKERİ CASUSLUK SUÇUNU YÖNELTEBİLECEK İNSAN HENÜZ ANASININ KARNINDAN DOĞMAMIŞTIR

Müyesser Yıldız, avukatı aracılığıyla gözaltındayken bir mesaj gönderdi. Yıldız, gözaltına alınmasının ardından Emniyet’te su istemesi ancak verilmemesine tepki gösterdi. Yıldız “Canı sıkıldıkça, 8-10 senede bir suç uyduran devletin suyunu da ekmeğini de istemiyorum. FETÖ'cüsü casusu darbecisi sokakta gezecek şamarı bana indireceksiniz. Ben bunların suyunu da ekmeğini de istemiyorum” dedi.

Müyesser Yıldız mesajında ayrıca şunları kaydetti:

“Bana FETÖ'cü diyemediler ama ulan Türk ordusunun hukuku için namusu için, şerefi için, haysiyeti için bana askeri casusluk suçunu yöneltebilecek insan henüz anasının karnından doğmamıştır.

Ben hangi devletin menfaatine casusluk yapabilirim? Benim tanıdığım bildiğim tek devlet vardır o da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Yabancı devletler lehine çalışan insanları görüyoruz. Devletimizin onurunu, haysiyetini, menfaatini, çıkarı için neler yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz.

Biz gördüklerimizi, bildiklerimizi yazmıyorsak haberimiz yok zannetmesinler. Herkesin her şeyden haberi var bu ülkede.

“KORONAVİRÜSÜ TÜRKİYE'YE MÜYESSER GETİRDİ DESEYDİNİZ DAHA UYGUN OLURDU”

Bari bu suç icat edecekseniz taşıdığımız ada, isme uygun bir suç uydurun. Koronavirüsü Türkiye'ye Müyesser getirdi deseydiniz daha uygun olurdu.

Devletin içinde kimin kiminle kavgası varsa bizler üzerinden kavga yapmasınlar. Kişisel kin ve hınçlarını da devlete alet etmesinler. Sebep ne olursa olsun, görünen o ki bu operasyonla FETÖ'ye ve PKK'ya bir selam daha çakılmıştır.

Ülkenin üzerine getirilecek felaket öncesinde yeniden mıntıka temizliği yapıyorlar. Milletimizin olanları görmesini ve olacak olanları da bilmesini istemiyorlar. Yani Amerikan polisi nasıl ki George Floyd'u nefessiz bıraktıysa ülkemizde de yapılanlar Türk milletini nefessiz bırakma çabasıdır.

“BU MİLLET VE BU ÜLKE BU KADAR SAHİPSİZ DEĞİL”

2012'de cezaevinden çıktığımda şunu söylemiştim: Birilerinin bunlara herkesi korkutamayacağını ve satın alamayacağını göstermesi gerekiyor.

Aynı noktadayım. Bu millet ve bu ülke bu kadar sahipsiz değil. Ankara TEM'den öncelikle Silivri'deki Barışlara, Hülya'ya Murat'a ve de tüm dostlara kucak dolusu selamlar.

Türk milleti beni kimlerin neden hedef gösterdiğini çok iyi biliyor.”

"NEDEN HABER YAPMADIN" GÖZALTISI

Müyesser Yıldız hakkında yürütülen soruşturmanın detaylarını, Yıldız'ın avukatları bile bilmiyorken yine Sabah Gazetesi yazdı.

Sabah'tan Abdurrahman Şimşek haberinde, Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan “Askeri casusluk” suçu kapsamında E.B. ile 29 telefon görüşmesi yaptığını, Yıldız’ın bu telefon konuşmalarından edindiği bilgileri haberleştirmediği belirtti.

Şimşek’in haberinde bilgilerin haber yapılmadığı gerekçesiyle askeri casusluk suçunun işlendiği ileri sürüldü.

ARAMADA NELER YAŞANDI

Yıldız’ın evi 2011’deki Odatv kumpası sırasında da aranmıştı. Ancak o dönem evde arama yapan polisler dijital cihazların imajını almıştı. Bugün yapılan aramada ise imaj alınmaması, evde Müyesser Yıldız’ın kullanmadığı, bilgisayar mühendisi olan oğlunun kullandığı cihazlara ve avukat olan eşinin kullandığı bilgisayara da el koyulması dikkat çekti.

Arama sırasında cihazların imajının alınmasının istenmesine “uzman personel olmaması nedeniyle imaj alınamadığı” gerekçesi ileri sürüldü.

2011’de FETÖ’nün Odatv kumpası sırasında ev aranırken Yıldız avukatlarına haber vermiş, avukatlar aramaya iştirak edebilmişlerdi. Bugün yapılan aramada ise, Yıldız’ın avukatına haber verilmesi engellendi. Yıldız’ın avukatı, arama kararını kendisinin duyması üzerine eve geldi.

Arama bitip, el koyulacak eşyalar tutanağa geçirilirken Müyesser Yıldız kendi evinde tuvalete girmek istedi. Polis, tuvalete girmeden önce Yıldız’ın üstünü aradı.

SOYLU’YA DAVA AÇMIŞTI

Müyesser Yıldız, Cuma günü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dava açmıştı. Soylu, Yıldız’ı sosyal medya hesabından hedef göstermişti.

Müyesser Yıldız’ın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la da devam eden davası bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 09:28
YORUM EKLE