Özdağ'dan Soylu'ya tazminat bombası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Süleyman Soylu hakkında tazminat davası açtı. Özdağ'ın, tazminat kazanması halinde parayı ne yapacağı da açıklandı

Özdağ'dan Soylu'ya tazminat bombası

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ağır hakaretleri karşısında harekete geçen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın tazminat davası açtığı bildirildi.

Zafer Partisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ümit Özdağ'ın tazminat davasını kazanması halinde parayı sokak hayvanları için mama alarak barınaklara dağıtacağı duyuruldu.

Zafer Partisi'nden yapılan açıklama şöyle:

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Soylu'ya manevi tazminat davası açtı.Süleyman Soylu, 5 Mayıs'ta katıldığı TGRT Haber isimli TV kanalında, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ'a kamuoyunda saygınlığını hedef alan küçük düşürücü ifadeler kullanmıştır. Daha doğru bir ifade ile açıkça küfretmiştir. Program sunucusunun: Ümit Özdağ'dan bahsettik. Programın da özellikle başında "Kendisinden bir cevap var" demesine karşılık, cevap olarak aynen şu ifadeleri kullanmıştır: "Hiç, hiç muhatabım değil. Hiç kabul etmem, hiç adam yerine koymam. Hayır, kabul etmem. Bunu söylerseniz toplantıyı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine de insan yerine de koymam. Bu, hayvandan aşağı bir adamdır. Esfel-i Safilindir, bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. Bu kadar açık istihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir. İtibarımızı onun itibarıyla bir araya getirir miyiz?" dedi.

AİHS ve Anayasa çerçevesinde bir partinin Genel Başkanı sıfatıyla, siyasi bir kişilik olarak düşüncelerini ifade etmiş olmasından dolayı, kamuoyu önünde kişiliğine saldırılmış ve küçük düşürülmeye çalışılmıştır. 
Bu sebeple Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından, manevi tazminat davası açılmıştır. Davanın kazanılması durumunda, sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacaktır.

KAÇ LİRALIK DAVA AÇILDI

ciddigazete.com, Zafer Partisi Genel Merkezi'nden edindiği bilgiye göre; Ümit Özdağ, Süleyman Soylu'ya 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 09:07
YORUM EKLE