Parti istifalarında büyük kolaylık

e-Devlet'e yeni bir özellik daha eklendi. Siyasi parti üyeliği iptali için eskiden gereken işlemler kolaylaşarak artık e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. Siyasi parti üyeliğini sonlandırmak için tek tuşa basmak yeterli oldu

Parti istifalarında büyük kolaylık

CİDDİGAZETE

e-Devlet'e yeni bir hizmet eklendi. turkiye.gov.tr sitesinde yer alan bilgiye göre, e-Devlet üzerinden siyasi parti üyeliği iptal etme ekranı kullanıma sunuldu. Buna göre vatandaşlar, siyasi parti üyeliklerini e-Devlet üzerinden de iptal edebilecek.

ÖNCEDEN ÜYELİK İPTALİ NASIL YAPILIYORDU?

Sistem hayata geçirilmeden önce siyasi partilere üye olan vatandaşlar, ya il ve ilçe başkanlıklarına ya da seçim kurullarına giderek istifa dilekçesi ile parti üyeliklerinden istifa edebiliyordu.

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Size en yakın bir PTT şubesinden E-Devlet şifresinizi alabilirsiniz. Şifrenizi PTT şubesine gittiğinizde üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı) ibraz ederek alabilirsiniz.

E-DEVLET ŞİFRE ÜCRETİ NE KADAR?

Şifre ilk alındığında PTT personeli size kapalı bir zarfta şifreyi verecektir. Bu şifrenin alımında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84