Sahur vakti ‘çaldılar’ tepkisi

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın seçimlerin neden iptal olduğunu soran bir vatandaşa verdiği “Çünkü çaldılar” cevabına sahur vaktinde çok sert tepki gösterdi

CİDDİGAZETE

Önceki gün bir vatandaşın, "Seçim neden iptal edildi?” sorusuna “Çok basit, çünkü çaldılar” diye cevap veren AKP adayı Binali Yıldırım'a Ekrem İmamoğlu’ndan sert cevap geldi.

Sahur vakti evinin mutfağında çektiği videoyu paylaşan İmamoğlu, "Sahurda konuşmak pek adetim değil” diyerek "Gerçekten canım çok sıkkın. Rakibime soruyorlar, ‘Seçim niye iptal edildi’ diye, ‘Çaldılar’ diyor. Daha korkuncu ne biliyor musunuz; 3-4 yaşındaki çocuklara ‘çaldılar’ dedirterek kampanya yapıyorlar; o günahsız, pırıl pırıl çocuklara.

Başkanlık ne ki; ben her şeyden önce 3 çocuk babasıyım. Sakın o çocukları kirletmeyin! Üzülüyorum, çok üzülüyorum, yazıklar olsun! Ve hepinizi Allah’a havale ediyorum.

Şu Ramazan ayında yalanla, iftirayla konuşuyorsunuz ya hepinizi Allah’a havale ediyorum.

Başkan olursun, Bakan olursun Meclis Başkanı olursun ama... Neyse. Babamın güzel bir lafı vardır, ‘Doğruluk ve dürüstlük, insanı mutlu eder’, inşallah siz de bir gün mutlu olursunuz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 05:39
YORUM EKLE