Soylu: Bu işe delikanlılık falan dayanmıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, coronavirüse ilişkin, “En çok bana dokunmaz diye düşünüyordum. Bu işe delikanlılık falan dayanmıyor. Beni bile yeri serdi” dedi

Soylu: Bu işe delikanlılık falan dayanmıyor

CiddiGazete- Bir süre önce Covid-19 tedavisi görüp sağlığına kavuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir AFAD İl Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İzmir'de depremin ardından yürütülen çalışmalara değinen Soylu, Covid-19 tedavi sürecine ilişkin olarak ise şunları söyledi:

“Elbette ki maske, mesafe ve hijyene dikkat etmek gerekiyor ama benim milletimizden ufak bir ricam var: Evin içinde de dikkat edelim. Evin içinde dikkat edersek birçok meseleyi çözme kabiliyetine sahip oluruz.

Nefes almaya şükrettiğiniz bir hale geliyorsunuz. Ben 24 saatin 18 saati çalışan bir insanım. En çok bana dokunmaz diye düşünüyordum. Bu işe delikanlılık falan dayanmıyor. Kimse kendine çok güvenmesin. Günde 4-5 saat helikopter yolculuğu yapan, günde 5-6 vilayet değiştiren biriyim ben. Ama beni bile yeri serdi.

Aile içi, ev içi daha dikkat olmak lazım. Çünkü herkesin bir sosyal hayatı var. Alıyor, eve götürüyor. Ve evde herkes oluyor. Büyük ihtimalle de eve ben taşıdım. Hanım da oldu, çocuklarımız da oldu.

Denetimler yapılıyor. Denetimlerin daha fazla yapılması lazım. Çabuk unutabiliyoruz, unutmamak lazım. Bu hastalık yüzünden hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Yaşlılarımız bize alınmasınlar. Birtakım kısıtlamalar getiriliyor ama bu onları muhafaza etmek için. Daha dün Ankara İl Jandarma Komutanımızın anne ve babası peş peşe vefat etti. Böyle birçok örnekle karşı karşıyayız.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 14:43
YORUM EKLE