Soylu'dan Özdağ'a inanılmaz hakaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a, siyasi tarihte alışık olunmadığı üslupta çok ağır hakaretler yağdırdı

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyeli sığınmacılarla ilgili olarak yapılan tartışmalar hakkında, "Fabrikanda Suriyeliyi çalıştır, sömür, sigortasını yapma. Sonra ayak ayak üstüne at, gazeteci arkadaşınla 'Ne olacak bu Suriyelilerin hali' de. 1 milyon gidecek... İlk önce Türkiye'deki iş insanları isyan edecek" diye konuştu.

Süleyman Soylu, TGRT'de Ercan Gürses'in sorularını cevapladı. Soylu, "Deniyor ki, İstanbul özel bir yer, çok kalabalık bir yer, 1 milyon 305 bin kayıtlı sığınmacının İstanbul'da olduğu açıklandı. Rakamın yüksek olduğu söyleniyor" ifadelerine şu cevabı verdi:

Yuh! Yok 13 milyon, 33 milyon, 53 milyon sığınmacı! Bu yalanlardan bıktık vallahi. İstanbul'da toplam 500 bin kayıtlı Suriyeli var. İstanbul'daki açıklanan rakam, ikametli ve yabancı... Bunda öğrenciler de, yabancı firmalarda çalışanlar da, ikametli olarak gelenler de, mülteci statüsünde gelenler de var. Böyle bir rakam yok... Valiliğin açıkladığı rakamda ikametliler var, evinizde çalıştırdığınız Özbekistanlı da var, İstanbul'a gelen Ukraynalı da var, Alman da var, İrlandalı da var. Ben anlamakta zorlanıyorum. Bu rakamlara nasıl takla attırıyorlar. Allah'tan korkmuyorlar hiç. Biz buradan Ak Parti'ye, Cumhur İttifakı'na zarar verebilir miyiz diye düşünüyorlar sadece!

"HEPİMİZ BİR YERLERDEN GELDİK"

Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya... Biz PKK'ya, PYD'ye yaptırmadık. Yapmaya çalıştılar; Kılıçdaroğlu'nun arkadaşları yapmaya çalıştı. Belediye başkanlarının terörist olarak belediyelerine aldıkları paydaşları yapmaya çalıştılar; yapabildiler mi?

SESSİZ İSTİLA FİLMİNE TEPKİ

Sessiz İstila bir edepsizliktir. Bir yalandır ve bunu ortaya koyup bunu sosyal medya üzerinden toplumu tahrik eden ve direk hükümeti hedef alan saldırı ile karşı karşıyayız. Ümit Özdağ'ın yaptığı Soros taktiğidir.

6'LI MASADA ALMAN BÜYÜKELÇİ İDDİASI

Yenişafak'ta yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masa bildirisini düzelttirmek için Alman büyükelçiye gönderdiğini iddiasına Soylu cevap verdi: Rezil rüsva olacaklar. CHP'de vatansever, gördüklerinin ihanet olduklarını söyleyen var. İyi ki de varlar... Türkiye'ye rezil rüsva olacaklar. O büyükelçiye de ona gideni de neler konuştuklarını da... Tek tek soracağız. Ondan önce neler konuşulduğunu. Bu ülke bedava bir ülke değil.

ÜMİT ÖZDAĞ'A ÇOK AĞIR HAKARET

Süleyman Soylu konuşurken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından, "Soylu, Özdağ Soros taktikleri uyguluyor demiş. Soros taktiklerini kimin uyguladığını biliyoruz. Zafer Partisi, öğrenmesi gerekenleri Soros'tan değil, Toros'tan (Denktaş) ve onun temsil ettiği gelenekten öğrendi" mesajını paylaştı.

Program sunucusu Özdağ'ın cevabını okumak isteyince Süleyman Soylu cevabı duymak istemedi, programı terk edeceğini söyledi. Soylu, Özdağ için "Adam yerine koymam, kabul etmem. İnsan yerine koymam. Hayvandan aşağı biridir. Soros çocuğudur. Operasyon çocuğudur. Haysiyetsiz adam" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 22:52
YORUM EKLE