Tansu Çiller: Bana talep var!

Yeniden siyasete döneceği iddialarıyla ilgili konuşan 75 yaşındaki Tansu Çiller, "Bana talep olmazsa siyasetle meşgul olmam" dedi

Tansu Çiller: Bana talep var!

CiddiGazete- Orta yaştaki vatandaşların aklında gafları ve yanlış ekonomi politikalarıyla kalan eski başbakanlardan Tansu Çiller, Cumhur İttifakı'na omuz vermek için kolları sıvadı.

Tansu Çiller, AKP'nin gayri resmi yayın organı ATV'de yayınlanan "Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları Zirvesi" programında ilginç açıklamalarda bulundu.

Yeniden siyasete gireceği yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çiller, "Bana talep olmazsa siyasetle meşgul olmam" dedi.

Eski başbakanlardan Çiller'in açıklamalarından satır başları şöyle:

- Bu millet bana sadece ilk kadın başbakanlığı görevini vermedi. İlk kadın hazine bakanı, ilk kadın içişleri bakanı, ilk kadın başbakan yardımcısı ve sonrasında ilk kadın başbakanlığı verdi.

- Ben milletimi özledim.

- Beni aktif siyasete katmak için geçmişte de otobüslerle geldiler.

- Eğer ülkemi büyük bir sıkıntıda görmezsem, ona çözüm üretebilecek bir katkım olmazsa, bana bir talep de olmazsa siyasetle meşgul olmam.

- Ancak gelinen noktada dünyanın o kadar çok farklılaştığını, nelere meyillendiğini gördükçe, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum.

- Her şeyden daha fazla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

"BUNU İSTİYORUM"

"Tecrübelerimi özellikle gençlerle paylaşmak istiyorum" diyen Tansu Çiller, "Çünkü onlar bilmiyorlar. Önlerine konan şeyleri kabul ediyorlar. Bunu karşılaştırmak lazım. Bunları tecrübelerimle, aldığım derslerle paylaşmaya hazırım. Sadece hazır değilim, bunu istiyorum” dedi.

"BU BENİM BORCUM"

Tecrübelerini paylaşmak konusunda çok "kararlı" olduğunu vurgulayan Çiller, "Kim ne kadar isterse, o kadarını alır. Bu benim bir borcum. Bu benim üstümde bir vebal. Yani karar vermiş durumda değilim. Ama neye karar verirsem vereyim, bunu koltuk için yapmayacağım, bunu bir ikbal için yapmayacağım. O kadar açık ki içimde, o kadar buna kararlıyım ki... Neye ihtiyaç görürsem orada olmaya çalışacağım. Ben verebildiğim kadarıyla, kim almak isterse alabildiği kadar" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 19:18
YORUM EKLE