Türkeş bu kez cevap verecek mi?

Semih Yalçın, MHP'nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'i sert sözlerle eleştirdi. Tuğrul Türkeş daha önceki polemiklerde, "Sarhoşlara cevap vermem" demişti

Türkeş bu kez cevap verecek mi?

CiddiGazete- Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu Yıldırım Tuğrul Türkeş'e, "azgın milliyetçilik" paylaşımı nedeniyle MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan tepki geldi.

TUĞRUL TÜRKEŞ'İ AKP'YE GİTMEKLE SUÇLADI!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla ilgili olarak partisinin yayın organı Türkgün'e yaptığı açıklamada, "MHP'ye zarar vermek maksadıyla partimizin varlık sebebi olan Türk milliyetçiliği davasına 'azgın' yaftasını yapıştırmaya cüret eden Tuğrul Efendi'nin kerameti kendinden menkul bir 'azgın milliyetçilik' iddiası ortaya atması; bu hususta bir şey bildiğinin değil, sırtını yaslayacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir siyasi melce bulduğunun işaretidir" dedi.

"Ülkücü hareket üzerinden Türk milliyetçiliği davasının bugünkü neferlerini azgınlıkla suçlamak, ihanetle eşdeğerdir" diyen Semih Yalçın, "Türk milliyetçiliğinin bilime aykırı olduğunu ileri sürmenin Nihal Atsız'ı ve Alparslan Türkeş'i inkar anlamına geleceğini" belirtip, "Türk milliyetçiliği en çetin mücadeleleri 12 Eylül 1980 öncesinde Başbuğ Alparslan Türkeş'in liderliğinde, 'azgın' komünizme karşı vermiştir. Bu uğurda binlerce şehit vermiştir. Eğer bugün MHP ve ülkücü hareketin durduğu yer azgın milliyetçilikse, Başbuğ Alparslan Türkeş'li yıllar nereye konacaktır?" ifadelerini kullandı.

"İÇİMİZDEN TOPLADIKLARI DÖNME VE DEVŞİRMELER..."

Semih Yalçın, Tuğrul Türkeş'i hedef aldığı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyasette de devlet politikasında da maşeri vicdanın milliyetçi düşüncenin ışığında şekillenmesinden gocunanlar, aidiyet hislerini, mensubiyet şuurlarını sorgulamalıdır.

Sonuç olarak diyeceğimiz şudur:

MHP ve ülkücü hareketin Türk milliyetçiliği ülküsü yolunda bütün Türkiye'nin hayrına sürdürdüğü dinamik, etkin ve bir o kadar da kucaklayıcı ve birleştirici siyasi mücadele, kıyamete kadar sürecektir.

Bu kutlu kavgayı içimizden topladıkları birkaç dönme ve devşirmeyi istismar ve iğfal ederek sekteye uğratacaklarını sananlar, aldanmaktadır."

DAHA ÖNCE "SARHOŞLARA CEVAP VERMEM" DEMİŞTİ

AKP Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, İstanbul Milletvekili Semih Yalçın ile daha önce yaşadığı bir polemikte, "Sarhoşlara cevap vermem" demişti.

MHP genel merkezinin AKP'yle birlikte yol yürümeye başlamasından önce partisini değiştiren ve AKP'de Bakanlık yapan Tuğrul Türkeş, o dönem kendisini eleştiren Bahçeli taraftarları için, "İki sarhoş, 3-5 çakal konuşuyor" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciddigazete okuru
Ciddigazete okuru - 1 ay Önce

Sizin sırtınızı yasladığınız gibi işte! İnsanda utanma olur biraz. Al birini ötekine. Cesaretinizin ne olduğunu söylemek istemiyorum. Türk milliyetçiliğini ağzınıza almayın lütfen. Başbuğun yolunda ne yaptınız ki.