'Ülkücü alerjisi' istifa ettirdi!

Meral Akşener'in talebi üzerine Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'ye getirdiği isimlerden Kurucular Kurulu Üyesi Derya Şahin Şener, "Ülkücü bir hareket olduğunu bilseydim katılmazdım" dedi ve İYİ Parti'den istifa etti

'Ülkücü alerjisi' istifa ettirdi!

İYİ Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılayamaması sonrasında başlayan tartışmalar, 20-22 Temmuz'da düzenlenen Afyonkarahisar çalıştayında zirveye ulaşmış, genel başkan Meral Akşener seçimli olağanüstü kongre kararı alarak istifa etmişti. Akşener yeniden geri dönse de parti içindeki kriz devam ediyor. Parti içinde Ümit Özdağ'a yakınlığıyla bilinen Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor'dan sonra şimdi de Özdağ'ın yardımcılığını yapan kurucular kurulu üyesi Derya Şahin Şener istifa kararı aldığını açıkladı.

Şener, Temmuz ayında yazdığı yazıyla parti içindeki "merkez-ülkücü" tartışmalarını ortaya koymuştu. Şener yazısında, İYİ Parti'nin zaman geçtikçe ilk söylemlerdeki amacından ve samimiyetinden uzak bir siyasi yaklaşıma yöneldiğini, merkezden uzakta olduğunu belirtmişti.

Aydınlık'a konuşan Şener, merkez siyaset tartışmalarını yineledi. Merkez hareket olarak gördükleri İYİ Parti'de MHP tandanslı bir siyaset yapıldığını vurgulayan Şener, seçim sonuçlarını da başarısızlık olarak nitelendirdi. "Partinin ülkücü bir hareket olduğunu bilseydim katılmazdım" diyen Şener, kurucular kurulunda dört Alevi ismin olmasına rağmen, partinin ne sol ideolojiye sahip bir ismi ne de bir Alevi ismi meclise taşımayı düşünmediğini savundu.

'AKŞENER SAMİMİYETTEN UZAK'

Genel Başkan Akşener için "samimiyetten uzak" diyen Şener şöyle devam etti:

"Genel başkan değişikliği olursa, belki destek verebileceğim isimler olur, tekrar toparlanabiliriz diye yaklaştım. Ama Akşener yine genel başkan adayı olacak. Ben bu şartlarda aynı kişiyle devam etmek istemiyorum. Çünkü samimiyetten uzak buluyorum. Konuşulan hiçbirşeyin karşılığını bu partide göremedim."

İYİ Parti'nin yerel seçimlerde bir tane bile belediye başkanı çıkartamayacağını söyleyen Şener, seçimler sonrası CHP'nin kendilerine zarar vermiş gibi deklare edilmesini çok çirkin ve yakışıksız olarak değerlendirdi. Derya Şahin Şener, Akşener'in geri dönüşünden sonra istifa ettiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER