Ülkücüleri hayvan barınağına sürdüler

Yerel seçimlerde MHP'den AKP'ye geçen Afyonkarahisar'ın Emirdağ Belediyesi'nde MHP'li 14 personel, AKP'li Başkan Serdar Koyuncu tarafından hayvan barınağına sürüldü

Ülkücüleri hayvan barınağına sürdüler

CİDDİGAZETE

MHP'den AKP'ye geçen belediyelerde ülkücü personele "zulüm" devam ediyor... Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde de belediye, 31 Mart seçimlerinde MHP'den AKP'ye geçti. Cumhur İttifakı'nı oluşturan iki parti arasındaki rekabetin faturası ise ülkücü personele kesildi. AKP'li başkan Serkan Koyuncu, MHP'li, eski başkan Serdar Kargın döneminden işe başlayan 14 ülkücü personeli, hayvan barınağına sürdü, bazılarına da gece 24.00'e kadar çim sulama görevi verdi.

AKP'Lİ BAŞKAN SÖZÜNDE DURMADI

Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Mehmet Demir yaptığı açıklamada, "Belediye başkanına bizzat gittim. Personele güvence veren seçim öncesi söylediği sözleri hatırlattım. Bize durumu gözde geçireceğini söyledi ama bir gelişme olmadı. Arkadaşlarımıza, yıldırma taktikleri ile istifa etmeleri için baskı uygulanıyor" dedi.

Sürgüne uğrayan ve sağlık sorunu olan bazı personel rapor aldı. Başkan Koyuncu ise üniversite hastanesine yazı gönderip bu raporların doğruluk derecesini sordu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 22:12
YORUM EKLE