Ümit Özdağ: O bomba oraya nasıl geldi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'na, Ankara Garı önünde patlayan bombayla ilgili "konuş" çağrısında bulundu

Ümit Özdağ: O bomba oraya nasıl geldi

CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştirip, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na "konuş" çağrısında bulundu.

"SOYLU, PİMİ ÇEKİLMİŞ BİR EL BOMBASI GİBİDİR"

"Türkiye'nin en büyük sorunu sığınmacı meselesidir" diyen Ümit Özdağ'ın konuşmasından satır başları şöyle:

- 7 milyon 730 bin kayıtlı yabancı yaşamaktadır. Kayıt dışı olanlarla birlikte rakamlar 10 milyonu geçmiştir.

- Şimdi çok tehlikeli bir oyun oynuyor Süleyman Soylu ve ekibi. Süleyman Soylu basın toplantısında '15 Temmuz'da yarım bıraktıklarımızı tamamlayacağız' dedi.

- Buradan soruyoruz; 15 Temmuz'da neyi yarım bıraktınız?

- Devletin bütün imkânları Süleyman Soylu'nun elinde.

- Eğer bir suç varsa, bu suça hazırlık yapan unsurlara karşı neden hala adım atarak harekete geçmiyorsunuz?

- Yoksa ekonomiyi kurtaramadınız. Kurtarma ihtimaliniz de yok onun için bir seçim mühendisliği yaparak Haziran-Kasım 2015 arasında olduğu gibi kamuoyunu manipüleye yönelik bir sürece mi hazırlanıyorsunuz?

- Süleyman Soylu, Türkiye'nin milli güvenliği için tehdit haline gelmiştir.

- Süleyman Soylu, pimi çekilmiş bir el bombası gibidir.

- Yapmış olduğu açıklamalar, Türkiye'nin güvenliğini sağlamaya yönelik değil, aksine Türkiye'de politik istikrarı tahrip edici açıklamalardır.

AHMET DAVUTOĞLU'NA SÜLEYMAN SOYLU ÇAĞRISI

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu'na da "konuşması" için çağrıda bulunan Ümit Özdağ şöyle dedi:

"Ahmet Davutoğlu'nun 'sokağa çıkamazlar' diye vermiş olduğu dört isimden birisi Haziran-Kasım 2015 arasındaki süreçte Süleyman Soylu'dur. Ahmet Davutoğlu'na tekrar çağrıda bulunuyoruz. Ne oldu bu tarihler arasında? Gerçekten ne oldu? Bırakın parti oyunlarını, onlardan bahsetmiyoruz. Daha büyük bir şeyler oldu.

Ankara'da otogarın önüne bomba nasıl geldi? Nasıl orada 100'den fazla insanımız öldü? Bundan bahsediyoruz Sayın Davutoğlu. Siz cevabı biliyorsunuz. Artık bu cevapları Türk halkına vermek zorundasınız.

Eğer 'Siyasi parti genel başkanıyım' diyor ve Türkiye'yi yönetme iddiası taşıyorsanız bunu söyleyebilecek yüreğe sahip olmanız lazım! Yoksa evinize dönün. Türk halkı bu soruların cevaplarını 2023 seçimlerine kadar önüne çıkacak şeyleri görmek için de bilmek istiyor. Ve bu cevabı verebilecek kişilerden birisi de sizsiniz."

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 11:48
YORUM EKLE