Ümit Özdağ’dan, Fatih Tezcan’a dava

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, "29 Ekim 1923, 15 Temmuz'un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir" diyen gazeteci Fatih Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu

Ümit Özdağ’dan, Fatih Tezcan’a dava

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Özdağ, Cumhuriyet’in ilan edildiği yılı darbe girişimine benzeten gazeteci Tezcan hakkında, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak, Atatürk’ün hatırasına hakaret etmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek”ten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir ülkede devletin yıkılması devlet törenleriyle kutlanıyorsa, bir ‘Paralel Devlet’ kurulmuş demektir. Bu Paralel Devlet kurulduktan sonraki 27 senede 1 seçim yapamadıysa, Millet’i esir almış demektir. #29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Tezcan, "Çorba yaparken bile Fetullah Gülen dinliyorum" diye tweet'ler atmış, Fetoş'a bağlılığını ve sevgisini gösteren sosyal medya paylaşımları yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER