Yandaş muhabire Yavaş'tan sert çıkış

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini bugün Mustafa Tuna'dan devraldı. Yavaş, yaptığı hizmetler için Tuna'ya teşekkür ederken, yandaş medyanın muhabirleri, törene gölge düşürmek için maksatlı sorular sormaktan geri kalmadı

CİDDİGAZETE

Mahkeme kayıtlarında FETÖ'ya büyük destek verdiği iddia edilen AKP adayı Mehmet Özhaseki'yi geride bırakıp seçimleri kazanan Mansur Yavaş, bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş, TBMM Başkanvekili Levent Gök, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener ile geldiği Ankara Adliyesi'nde İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı.

Adliye çıkışında açıklama yapan Yavaş, Ankaralılar'ın kendisini beş yıllığına görevlendirdiğini belirterek, Ankara'yı huzur ve bereketin başkenti yapacağını söyledi.

"Gazi Mustafa Kemal'in bize emanet ettiği başkenti, gelişmiş ülkelerin başkentleriyle yarışır bir Ankara'yı hep birlikte başaracağız" diyen Yavaş, yaşayanların Ankara'dan daha fazla keyif alacağını ifade etti.

ADALET VE LİYAKAT ÖN PLANDA ÇIKACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, "Seçim bitti, seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet, garez yok. Ne çalışanlar açısından ne de oy vermeyenler açısından Ankara'da bir ayrım söz konusu değildir. Bundan sonra Ankara'daki herkesi kucaklayarak eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Hizmetlerimiz esnasında adalet ve liyakat ön planda olacaktır. İnşallah sonuçta da başarılı olacağımıza inanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

Açıklamalarının ardından mazbata ile basın mensuplarına poz veren Yavaş, "Darısı İstanbul için olsun" dedi.

BELEDİYE MÜHÜRÜNÜ DE TESLİM ALDI

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi binasına gelen Yavaş, girişte bekleyen personel ve vatandaşlarla selamlaşarak sohbet etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sona eren Mustafa Tuna, Yavaş ve beraberindekileri makamında karşıladı.

Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş, TBMM Başkanvekili Levent Gök, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in katılımıyla yapılan törende, belediye mühürünü Tuna'dan teslim aldı.

Tuna, Yavaş'ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

MUSTAFA TUNA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

Yavaş, Tuna'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sırasında güzel hizmetleri olduğunu belirtti.

Kendisinin de Tuna'yı takdir eden sosyal medya paylaşımları bulunduğunu ifade eden Yavaş, töreni düzenlediği için Tuna'ya teşekkür etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, "Bundan sonra kendisinin değerli fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanacağız. Bu devir teslim töreninde, kendisinden görevi devralmaktan da ayrıca çok mutluyum" diye konuştu.

"HEPİMİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN"

Yavaş, Mustafa Tuna'yı uğurladıktan sonra yaptığı açıklamada, ekip olarak Ankara için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

Önce Anıtkabir'i ziyaret edeceklerini belirten Yavaş, ardından da belediye binasına kadar yürüyüceklerini dile getirdi.

Çalışmalarına yarın başlayacağını bildiren Yavaş, şunları kaydetti:

"Mesai arkadaşlarımın hiçbirisinin tedirgin olmasına gerek yok. Bütün seçim kampanyası boyunca söylediğimiz, 6 milyon insandan nasıl vergi alıyorsak, eşit şekilde hizmetleri kimin kullandığına bakmadan, bundan sonra aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden bütün Ankara'yı kucaklayacağız. Oy versin ya da vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz. Geçmişte söylenenler geçmişte kalmıştır. Bundan sonra hep önümüze bakacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışacağız. Allah nasip ederse verdiğimiz sözlerin hepsini tutarak Ankara'yı, Cumhuriyetimizin başkenti, Mustafa Kemal Atatürk'ün başkentine yakışır şekilde, dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmak için, bütün hemşerilerimizle, iktidar muhalefet demeden el biriliğiyle, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve personelimizle birlikte inşallah ortak akılla yönetmeye başlıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun."

YANDAŞ MEDYA BOŞ DURMADI

Görev devir-teslim töreninde tüm konukların yüzünde tebessüm varken, yandaş medyanın muhabirleri, Mansur Yavaş'ın moralini bozmaya çalıştılar. Yoğunluğa rağmen muhabirlerin sorularını büyük nezaketle cevaplayan Yavaş'a havuz medyasının muhabiri, "Belediye Meclis Üyeleri sizi çalıştıracak mı?" diye sordu. Mansur Yavaş maksatlı soruya sert bir şekilde, "Bu sorunuza cevap vermiyorum" dedi.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİ'Nİ İMZALADI

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, devir-teslim töreninden sonra Anıtkabir'i ziyaret etti. Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Yavaş, ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Yavaş, özel deftere şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin Aziz Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bugün 'Ey Türk İstikbalinin Evlâdı' hitaplarınızın şuurunda bir belediye başkanı olarak manevi huzurlarınızda bulunmanın sevinç ve gururu içindeyim. Aziz hatıranız önünde Milli Mücadele'nin karargâhı, Başkentimiz Ankara için söz veriyorum. Cumhuriyetimizin hür ve eşit vatandaşlarının, aziz Ankaralılara hiçbir ayrım yapmadan, adalet ve hukuk çerçevesinde hizmet götürmek en önemli ilkem olacaktır. Milli ve manevi varlığımızı oluşturan kadim medeniyet birikimimizi muhafaza ederek insanlığın ortak değerlerine sahip çıkacağım. Hukuk içinde, devlet adabına ve insan onuruna zeval getirmeden en büyük emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti, büyük ailem olarak gördüğüm Ankara'ya yorulmadan hizmet edeceğim.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 17:32
YORUM EKLE