Yazdım ama bir sor!..

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, resmi olarak kendisine yetki verilmeden Anıtkabir'deki "anı defteri"ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı imzası atmasının gerekçesini açıkladı

Yazdım ama bir sor!..

CİDDİGAZETE

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'da önde olan Ekrem İmamoğlu dün Ankara'ya giderek Anıtkabir'i ziyaret etmişti. Ancak bu ziyarette İmamoğlu'nun resmi sonuçlar açıklanmadan, YSK tarafından kendisine mazbata verilmeden Anıtkabir Özel Defteri'ne "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" imza atması, AKP kanadının tepkilere neden oldu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, resmi olarak açıklanmayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ünvanı ile imza atmasını eleştirdi. Anıtkabir ziyaretinin istismar edildiğini belirten Çelik, şu ifadeleri kullanmıştı: "CHP adayı büyük bir manipülasyon yapmıştır. Anıtkabir defterine attığı imzada, bu ziyareti istismar eden bir durum ortaya çıkmıştır.

BU İMZAYI ATMAYA YETKİSİ YOK

Herhangi bir kimseye yetki veya mazbata verilmemiştir. Anıtkabir Komutanlığı'nı da zor duruma düşürmüştür. Twitter'a istediğinizi yazabilirsiniz ama Anıtkabir defterine istediğinizi yazamazsınız.”

Milli Savunma Bakanlığı da İmamoğlu'nun ziyaretinin "Anıtkabir Hizmetleri Yönergesine" uygun olarak yapılmadığını belirtti. Konuya ilişkin personelin ikaz edildiği kaydedildi.

GERÇEK KAZANANIN KİM OLDUĞUNU GÖSTERMEK İSTEDİM

Eleştirilerin hedefinde olan Ekrem İmamoğlu'ndan, neden İBB Başkanı ünvanı kullandığına ilişkin açıklama geldi. İmamoğlu neden bu ünvanı kullandığını şu ifadelerle açıkladı: "YSK'nın açıkladığı bir karar var, bizim elimizde veriler var. İnancımız bu yönde. Bu şekilde davranmayı istemezdim ama İstanbul'un her köşesine 3 gündür afiş asan anlayışa, gerçek kazananın kim olduğunu göstermek için onu yazdım. İnancım da bu yöndedir. Mazbatayı da bekliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER