CiddiGazete- İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatını kaybetmesinden sonra yaşanan "post" kavgası, sosyal medyaya taşındı. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun 5 Temmuz'da Youtube'da yayımladığı 4 saat 17 dakikalık video, ortalığı karıştırdı.

"KASETLERİNİ PATLATALIM"

Saadeddin Ustaosmanoğlu, yaptığı yayında Cübbeli Ahmet'e ilişkin, ellerinde "kaset" olduğunu iddia etti. Ustaosmanoğlu söz konusu yayında, "Şimdi diyoruz ki Cübbeli Ahmet Mahmut'a, erkeksen şeyhliğini ilan et, ilk teklifim sana bu. Çok meraklısın çünkü, erkeksen şeyhliğini ilan et, et de kasetlerini patlatalım" dedi.

USTAOSMANOĞLU'NDAN CÜBBELİ'YE SORULAR

Saadeddin Ustaosmanoğlu, yayının devamında ise Ünlü'ye şu soruları yöneltti:

2009'da Efendi (Mahmut Ustaosmanoğlu) hayattayken kime biat ettin?

Benim mezarım türbe olur mu diye birine sordun mu?

Efendi ne kadar yaşar diye bir şeyhe sordun mu?

Endonezyalı Seyyid Neyfel Kaf'ı tanıyor musun? Bu adamın sana getirdiklerinden haberimiz var, bu adama ne kadar verdin? Bu adama getirttiklerini kimin evinde misafir ettin? Bu kadınları ne zaman açıklayacaksın?

Kahire'deki pavyon sokaklarını biliyor musun? Kahire'deki adamla ne konuştun? Kahire'de aradığını bulamayınca Lübnan'a gittiğini biliyorum. Lübnan'dan dönerken getirdiğin nisaları da biliyoruz.

Adil Öksüz evine geldiğinde sana mehdiden bahsetti mi?

İmamoğlu'ndan sağanak yağış açıklaması İmamoğlu'ndan sağanak yağış açıklaması

Ustaosmanoğlu yayında ayrıca, Cübbeli Ahmet'in, hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tabutunun önüne geldiği halde yüzüne bakmadan geçtiğini de öne sürdü.

"SAYGINLIĞINA ZARAR VERDİ"

Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun söz konusu yayını sonrası Cübbeli Ahmet'in de harekete geçtiği öğrenildi. Ahmet Mahmut Ünlü adına, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun "tehdit", "hakaret", "şantaj", "iftira" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarını işlediği öne sürüldü.

Savcılık dilekçesinde "Mezkûr paylaşım müvekkilimin maddi ve manevi huzur ve sükununu son derece şiddetli bir şekilde bozmuştur. Şüpheli tarafından sarf edilen tahkir edici, küçük düşürücü sözler hem müvekkil nezdinde ağır elem duygusuna sebep olmuş hem de dış dünyada müvekkilin saygınlığına zarar verme tehlikesi oluşturmuştur" denildi.

O VİDEO İÇİN ERİŞİM ENGELİ İSTENDİ

Savcılık suç duyurusunun yanı sıra bir başvuru da İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne yapıldı. Yayının yapıldığı Youtube'daki link için erişim engeli kararı verilmesi talep edildi.

ÜNLÜ'DEN USTAOSMANOĞLU'NA DAVA

Öte yandan, Ahmet Mahmut Ünlü'ye yakın kaynaklar, Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun yaptığı son yayının gerisinde Ünlü ile aralarında bir davanın yattığı görüşünde.

İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava, Ünlü'nün şikâyeti üzerine açılmıştı. Anılan davada Ahmet Mahmut Ünlü, Ustaosmanoğlu'nun kendisine hakaret ettiği görüşünde. Ünlü, Ustaosmanoğlu'nun 14 Aralık 2020'deki bir konuşmasında kendisine, "Çakal, kadınlarla ayetleri vesile ederek aşna fişne eden tipsin sen. Rasputin, karı pezevengi, gerzek, ahlaksız, mayın eşeği, haksız rezil köpek, pislik, şerefsiz, şarlatan, salak herif, medya maymunu" gibi sözlerle hakaret ettiği belirtilerek dava açmıştı. Basit usulde yapılan yargılamada mahkeme, Ustaosmanoğlu'na 1.300 TL adli para cezası vermişti. Ünlü'nün avukatlarının yaptığı itiraz üzerine açılan davanın duruşması önümüzdeki Eylül ayında görülecek.