CiddiGazete- MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaeli'den kendisini ziyarete gelen yerel medya mensuplarına, "Bu dönem MHP'ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli'de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur İttifakı Kocaeli'de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz" dedi.

BAHÇELİ TACA GÖNDERDİ

Sancaklı'nın sözleri sorulan Devlet Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" diye cevap verdi.

SAAT 16.28'DE "ALGI" DEDİ

Saffet Sancaklı, Balgat'a bağlı yayın organları tarafından sabah saatlerinde servis edilen sözleri için saat 16.28'de açıklama yaptı.

Saffet Sancaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakına karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim.

Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim.

Dün olduğu gibi bugün de Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde olduğumu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiğimi belirtmek isterim.

Cumhur İttifakı'nın başarılarını çekemeyenler, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine set çekmeye çalışanlar bilsinler ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin ifade ettikleri gibi 'Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı'nda uzlaşacak. MHP ve Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır."

SAAT 17.57'DE İSTİFASI İSTENDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, saat 17.57'de yaptığı açıklamada Saffet Sancaklı'nın istifasının istendiğini duyurdu.

MHP'nin tartışmalı isimlerinden Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SAAT 21.00'DE İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU

AKP Rize İl Başkanı istifa etti AKP Rize İl Başkanı istifa etti

Saffet Sancaklı, saat 21.00'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifasını şu ifadelerle duyurdu:

"Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum.

Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisine ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım."

OLAY SOĞUYUNCA GERİ DÖNER

Sancaklı'nın istifasıyla MHP'nin TBMM'deki milletvekili sayısı 49'a düştü. Devlet Bahçeli, 27. dönemde de hayat pahalılığını dile getiren Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'a kızmış ve istifasını istemişti. Bahçeli bir süre sonra Ersoy'u affetmişti.