CiddiGazete- Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve yakınları, Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım ile kavga ettikten sonra, gece saatlerinde ellerinde uzun namlulu AK 47 Kalaşnikof silahlarla kent merkezinde yürüyüş yaptı. Sosyal medyada değişik hesaplardan paylaşılan görüntüler dikkat çekti.

Ağrıspor nedeniyle çıkan kavganın ardından çekildi. İddialara göre Savcı Sayan, kavgada kendisi dahil bazı yakınlarının darp edildiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım ise sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda karakolda ifade verdiklerini belirtti. Yıldırım, bunun adaletsizlik olduğunu ifade ederken, kavganın nasıl başladığına ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı.

AĞRISPOR’DAN AÇIKLAMA

FETÖ'nün MİT imamı öldü iddiası FETÖ'nün MİT imamı öldü iddiası

Ağrıspor’a ait olduğu belirtilen bir sosyal medya hesabından dün yapılan açıklamada ise bugün akşam saatlerinde belgelerle açıklama yapılacağı duyurulmuştu. O paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Yarın saat 19.00’da kulübümüzü bu duruma düşürenler, kuyusunu kazanlar, iş çevirenler hakkında bilgi, belge ve deliller ile beraber basın açıklaması yapılacak. Başkanımız Mehmet Yıldırım ve kulüp müdürümüz Kerem Adıgüzel birlikte bu basın açıklamasını yapacaklar. Tüm Ağrı halkını bu canlı yayını izlemeye davet ediyoruz. İlimiz ve kulübümüzün selameti için bu basın açıklamasını maalesef yapmaya mecbur kaldık.”

Mehmet Yıldırım başkanlığındaki Ağrıspror Türkiye 3. Liginde mücadele eden Ağrıspor’da geçtiğimiz sezon AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan’ı onursal başkan ilan etmişti.

Bu sezon öncesi ise Ağrıspor’un şirketleşerek satışının gündeme gelmesi kentte tartışmalar neden olmuştu