CiddiGazete- Kilis'te Suriye sınırının sıfır noktasındaki Hilaltepe Hudut Karakolu'nda görevli askerler sorumluluk alanında sınırı yasa dışı geçmek isteyen gruba "dur" ihtarında bulundu. Bu esnada Suriye tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralanan 29 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Savaş Dinç, Kilis Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit olan Dinç'in cenazesi memleketi Gaziantep'e getirildi. Şehit Uzman Çavuş Dinç için Yeşilkent Mezarlığında cenaze töreni düzenlendi. Törene şehidin babası Hasan Dinç, annesi Hasibe Dinç ile eşi Derya Dinç ve çocukları Ecemsu ile Azra da katıldı.

Törene Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Cumhuriyet Savcısı Kemal Önder Sekücü, 6. Kolordu Komutanı Metin Tokel ve MHP Milletvekili Sermet Atay'ın yanı sıra çok sayıda protokol üyesi de yer aldı.

Törenin düzenlendiği alan hınca hınç dolarken, vatandaşlar da şehidi son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Cenaze töreninde şehidin annesi ve babası ayakta durmakta zorluk çekerken, şehidin eşi Rümeysa Dinç gözyaşlarına boğuldu. Gözyaşının sel olduğu törende şehidin yakınlarını askerler teskin etti. Şehidin 5 yaşındaki kızı Ecemsu da şehidin yakınlarının kucağında babasının cenaze törenine katıldı. Cenaze, öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yeşilkent Şehitliğine defnedildi.

Şehidin cenazesi kılınan namazın ardından araca alındığı esnada şehidin eşi ile kızı Ecemsu, cenazeye asker selamı verdi. Duygu dolu anların yaşandığı cenaze töreninde şehit annesinin feryatları yürek dağladı.