1. Lig'de 9 maç aynı saatte

Birinci Lig'de son iki haftaya girilirken, play-off oynayacak son takımla lige veda edecek 3 ekip daha belli olacak. Kritik dokuz maç yarın saat 16.00'da başlayacak ve ciddigazete.com'dan canlı olarak aktarılacak

1. Lig'de 9 maç aynı saatte

CiddiGazete- Birinci Lig'de play-off oynayacak son takımla ligden düşecek üç ekip son iki haftada belli olacak. 37. hafta müsabakalarının tümünün yarın saat 16.00'da başlayacağı ligde Adanaspor haftayı maç yapmadan geçecek.

MKE Ankaragücü ve Bereket Sigorta Ümraniyespor'un doğrudan Süper Lig'e yükseldiği, Royal Hastanesi Bandırmaspor, İstanbulspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un play-off'u garantilediği ligde son iki hafta öncesi 51 puanlı Eyüpspor, play-off için en avantajlı takım konumunda bulunuyor.

49 puana sahip Tuzlaspor ile 47'şer puanlı Yılport Samsunspor ve Ankara Keçiörengücü de play-off için umutlarını sürdürüyor.

Düşme hattının 4 puan önünde, Eyüpspor'un 6 puan gerisinde yer alan 12. sıradaki 45 puanlı Altaş Denizlispor'un da az da olsa play-off şansı bulunuyor.

ALT SIRALAR ATEŞ HATTI

Balıkesirspor'un veda ettiği ligde düşme hattındaki 38 puanlı NasaDoge Menemenspor ile 41'er puana sahip Kocaelispor ve Bursaspor, yarınki müsabakalarını kaybetmeleri ve düşme hattının üzerindeki Altınordu ve Beypiliç Boluspor'un alacağı sonuçlara göre son hafta öncesinde ligden düşebilir.

Düşme hattındaki takımlardan NasaDoge Menemenspor'un Gençlerbirliği'ni konuk edeceği 37. haftada Bursaspor, play-off'u garantileyen Royal Hastanesi Bandırmaspor'la, Kocaelispor da teknik direktör İbrahim Üzülmez'le ilk maçına çıkacak ve Eyüpspor'la deplasmanda karşılaşacak.

Bu üç takımın üzerinde bulunan takımlardan Altınordu, lige veda eden Balıkesirspor'la İzmir'de, Beypiliç Boluspor ise Süper Lig vizesi alan MKE Ankaragücü ile deplasmanda mücadele edecek.

İşte 37. hafta maçlarının programı ve görev yapacak hakemler:

Ankaragücü - Beypiliç Boluspor: Ali Şansalan

Ümraniyespor - Altaş Denizlispor: Ali Palabıyık

Altınordu - Balıkesirspor: Yusuf Ziya Gündüz

Manisa FK - Tuzlaspor: Turgut Doman

Eyüpspor - Kocaelispor: Cüneyt Çakır

BŞB Erzurumspor - Keçiörengücü: Direnç Tonusluoğlu

Samsunspor - İstanbulspor: Zorbay Küçük

Menemenspor - Gençlerbirliği: Mustafa Kürşad Filiz

Bandırmaspor - Bursaspor: Abdulkadir Bitigen

YORUM EKLE