Aklından geçmiyordu, rekor kırdı

Şanlıurfa Bozova Belediyesinin kurduğu kano takımının sporcularından Ali Kemal Sarar, "Aklımdan bile geçmeyen bir spor dalında iki yılda rekor kırdım” dedi

Aklından geçmiyordu, rekor kırdı

Şanlıurfa’nın Bozova Belediyesi tarafından kurulan kano takımının sporcuları, Türkiye Kano Federasyonu tarafından Eskişehir'de düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Kupası yarışlarında dereceye girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü eğitmenleri tarafından Atatürk Barajı'nda bir yıl kano eğitimi verilen ve geçen yıl takım halinde Türkiye üçüncüsü olan sporcular, bu yıl da başarılarına yenisini ekledi.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 6-8 Temmuz'da Eskişehir'de düzenlenen "Durgunsu Kano Türkiye Kupası" yarışlarına katılan Bozova Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Ali Kemal Sarar minikler kategorisinde birinci, Hilal Şimşek üçüncü oldu. Sporcuların antrenörleri Abdurrahman Demir, Murat Güçlü, Mehmet Altundağ ve Mustafa Köroğlu ise K4 kategorisinde takım halinde üçüncülüğü elde etti.

İKİ YILDA REKOR

Sporculardan Ali Kemal Sarar geçen yıl Türkiye üçüncüsü olduğunu, bu yıl ise başarısını artırarak birinciliği elde ettiğini söyledi. Hem kendisinin hem de ailesinin çok sevinçli olduğunu belirten genç sporcu, "Aklımdan bile geçmeyen bir spor dalında iki yılda rekor kırdım. Çok mutluyum, ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Geçen yıl başladığım kanoda, Türkiye üçüncülüğü, dördüncülüğü ve beşinciliği elde ettim. Eskişehir'de ise zirveye çıkarak birinciliğin gururunu yaşadım. Bu sporu çok seviyorum ve dereceler almaya devam edeceğim" dedi.

SUDAN KORKUYORDU

Türkiye üçüncüsü Hilal Şimşek ise antrenörleri sayesinde kısa sürede büyük başarılar kazandıklarını söyledi. İlk başladığında sudan korktuğunu ancak zamanla korkusunu yendiğini anlatan Hilal Şimşek, "Hocalarımız sayesinde yarışlara çıkıyoruz. Bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Böyle bir sporla tanıştığımız için çok mutluyuz. Çabuk öğrendik, hocalarımız yardımcı oldu. Bozova'nın adını daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 18:27
YORUM EKLE