Ali Koç: Hodri meydan!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Erzurumspor maçı sonrasında Süper Lig yayıncısına tepkisini gösterdi

Ali Koç: Hodri meydan!

CiddiGazete- Süper Lig’in 18. haftasında Erzurumspor’u 3-0 mağlup eden Fenerbahçe, lider Beşiktaş ile puanını eşitleyerek 35 puanla 2. sırada haftayı tamamladı. Karşılaşmanın ardından futbolcular maçı yorumlamadı ve yayıncı kuruluşa tepkili olduklarını söylediler. Stat dışında ise Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yayıncı kuruluşa tepki gösterdi ve “Eğer devam ederse hayatlarında görmedikleri boykotla karşılaşacaklar” ifadesini kullandı.

Karagümrük-Konyaspor maçında yayıncı kuruluşun tezahürat efektinde Fenerbahçe’ye karşı küfür edilen seslerin duyulmasıyla ilgili Koç, “Dün oynanan bizle alakalı bir maçta bir şey yaşandı. Biz bir açıklama yaptık. Yayıncı bir açıklama yaptı özür diledi ama bunu samimiyetsiz buluyoruz. Bu açıklamanın saatine bile baktığınızda son derece ciddiyetsiz olduğu görülüyor. Kurumun en üstü ile konuştuk. Biz sorunları kamuoyuna taşımadık. Rahatsızlıklarımızı dile getirdik ve düzeltilmesini istedik. Bizim haddimize değil bir başka kurumda kimin nasıl çalışacağını söylemek. Aynı şekilde kimse de bizim kurumumuza karışamaz” şeklinde konuştu.

Ligin yayıncısıyla aralarındaki ilişkinin sıkıntılı olacağını belirten Ali Koç, “Biz Fenerbahçe olarak mevcut sorunlar düzeltilene kadar yayıncı kuruluş ile olan ilişkilerimiz sıkıntıda olacak. Süre verdik daha önce, bırakın düzelmesini işler daha da kötüye gitti. Buradan tekrar sesleniyorum. Ya mevcut sorunları düzelteceksiniz ya da bu ilişkilerdeki sorunlu hal devam edecek. Sizin için içerde çöreklenmiş yapı mı daha önemli yoksa ligin adaleti mi önemli. Buna karar versinler” dedi.

Konuyla ilgili taraftara da seslenen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Taraftarı da sağduyuya çağırıyorum. Dekoder kampanyası boykotuna gitmeyin. Ama bizden sinyal bekleyin. Fenerbahçe taraftarının neler yapabileceğini bilmiyorlar. Eğer devam ederse hayatlarında görmedikleri boykotla karşılaşacaklar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE