Fenerbahçe'de kadro yapılanması

Sarı lacivertli ekipte sezon sonu itibariyle birçok oyuncunun sözleşmesi sona erecek. Yüksek maliyeti bulunan bazı futbolcularla yolların ayrılması gündemde

Fenerbahçe'de kadro yapılanması

CİDDİGAZETE

Finansal Fair-Play kriterlerini karşılamada sorunlar yaşayan Fenerbahçe'de, 11 futbolcunun sözleşmelerinin sezon sonu itibariyle bitecek olması, yönetimin elini rahatlatıyor.

Yaş ortalaması 30 buçuk olan bu futbolcuların maaş yükü 26 milyon 200 bin euro civarında. Bu futbolculardan yüksek ücretleri bulunan Soldado, Valbuena ve Skrtel ile maaşlarında indirime gidilmesi halinde yeni sözleşme imzalanacak.

Şener Özbayraklı, Volkan Demirel, Erten Ersu, Roman Neustadter ve İsmail Köybaşı ile yeni bir kontrat yapılması düşünülmüyor. Yassine Benzia, Islam Slimani ve Andre Ayew'in de kiralık sözleşmeleri bitiyor.

Yıllık 2 milyon 200 bin euro alan Carlos Kameni'nin 1 yıllık daha kontratı bulunurken, bu futbolcudan kendisine takım bulması istenecek. Daha uygun maliyetler ile yeni transferler planlayan yönetim, böylece ekonomik hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir adım atmış olacak.

YORUM EKLE